فناوری

کلاهبردار ۱۰میلیون دلاری با ادعای تولید موبایل خارق العاده – تیتروز | خبر جدید

کلاهبردار ۱۰میلیون دلاری با ادعای تولید موبایل خارق العاده – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از ورج، یک مرد اهل ایالت یوتا آمریکا به مدت چند سال ادعا می‌کرد موبایل خارق العاده و جدیدی عرضه می‌کند، اما هیچگاه این کار را نکرد. اکنون دادستان آمریکا در این ایالت او را به کلاهبرداری متهم کرده است.

این فرد «چاد لئون سایرز» نام دارد و حدود ۳۰۰ سرمایه گذار را فریب داد تا ۱۰ میلیون دلار در پروژه سایگوس (Sygus) سرمایه گذاری کنند تا به موفقیتی چند میلیارد دلاری دست یابند.

اما او به جای استفاده از سرمایه جمع آوری شده برای ساخت موبایل، هزینه‌های شخصی و بدهی‌هایش را پرداخت کرد و پس از آن نیز با دریافت پول از سرمایه گذاران جدید، پول سرمایه گذاران قدیمی را بازپرداخت می‌کرد.

سایرز حدود ۲.۱۷ میلیون دلار از سرمایه جمع آوری شده را به عنوان هزینه اجاره یک دفتر، ۸۰۰ هزار دلار برای تسویه شکایات قانونی، ۵۰۰ هزار دلار هزینه‌های حقوقی، ۱۴۵ هزار دلار صرف خرید، سرگرمی و هزینه‌های شخصی و ۳۰۰ هزار دلار نیز برای پرداخت هزینه‌های کارت اعتباری خود صرف کرد.

طبق بیانیه دادستانی آمریکا سایرز از سال ۲۰۰۶ میلادی جمع آوری سرمایه را آغاز کرد و با استفاده از ایمیل، شبکه‌های اجتماعی از جمله توئیتر و خبرنامه‌های مخصوص سرمایه گذاران افراد را به سرمایه گذاری ترغیب و همچنین آپدیت‌هایی درباره رونمایی از موبایل منتشر می‌کرد.

این فرد در سال ۲۰۰۹ ادعا می‌کرد نخستین دستگاهVPhone کیبورد کشویی دارد و در سال ۲۰۱۵ میلادی در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی آمریکا طرحی از «سایگوس V2» را نشان داد.

اما این موبایل هیچ گاه ساخته نشد.

این مقاله با عنوان “کلاهبردار ۱۰میلیون دلاری با ادعای تولید موبایل خارق العاده – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا