اجتماعی

امانی خطاب به معاون حناچی: “تهرانی که پس گرفتید را بدجور تحویل دادید!”- اخبار تهران – اخبار اجتماعی تیتروز

امانی خطاب به معاون حناچی: “تهرانی که پس گرفتید را بدجور تحویل دادید!”- اخبار تهران – اخبار اجتماعی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اجتماعی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تیتروز، ناصر امانی در جریان پنجمین جلسه شواری شهر تهران و پس از گزارش جوادی یگانه معاون اجتماعی شهرداری تهران اظهار کرد: توقع ما این بود  با توجه به سوابق آقای جوادی یگانه  شاهد گزارش حوزه اجتماعی باشیم اما ظاهراً امروز گزارش کار روزانه به ما ارائه شده است!

وی تصریح کرد: زمانی که شورای پنجم و مدیریت شهری گذشته فعالیت خود را آغاز کرد شعار و گفتمان اجتماع‌محور را سر دادید و تاکید داشتید نگاه ویژه‌ای بر افزایش عدالت توزیع و خدمات خواهید داشت، سوال من این است که چه اقداماتی را در این حوزه انجام داده‌اید.

عضو شورای شهر تهران با انتقاد از بهره‌برداری‌های ناقص توسط شهرداری دوره گذشته گفت: در اواخر دوره گذشته برج طغرل به بهره‌برداری رسید که البته این بهره‌برداری به صورت ناقص بود و اذعان داشتند که این پروژه در این دوره آماده شده است اما باید بگویم که پروژه برج طغرل در مردادماه ۹۶ با پیشرفت ۸۰ درصدی تحویل شورای پنجم شد و تنها ۲۰ درصد از این پروژه در این دوره انجام شده است.

وی تصریح کرد: سوالی که مطرح است اینکه برای گفتمان جدید در شهرداری تهران در این دوره چه اقداماتی انجام شده است و اگر صحبت شما در ارتباط با افزایش عدالت و توزیع خدمات می‌شود باید به این موضوع اشاره شود که بسیاری از این پروژه‌ها منجمله پروژه طغرل در دوره قبل آماده و تنها ۲۰ درصد در این دوره اجرا شده است.

امانی با طرح این پرسش که چه اقدامی در ر ابطه با توسعه زیرساخت‌ها در دوره گذشته انجام شده است گفت: ما شاهد دریافت عوارض‌های بسیاری از شهروندان هستیم به طوری که در بسیاری از مناطق عوارض ساخت و ساز بیش از ۱۳۰ درصد افزایش یافته است و چگونه خانواده‌ها در مناطق محروم می‌توانند این عوارض را پرداخت کنند.

وی اظهار کرد: شما در دوره قبل ادعا کردید که تغییرات مثبتی را در راستای افزایش مشارکت‌های مردمی انجام داده‌اید و چه اقدامی صورت گرفته است که ما از آن بی‌خبریم و براساس ادعایی که شما مطرح می‌کنید چرا مردم در این دوره از انتخابات از شما حمایت نکردند و آرای یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفری شورای پنجم در این دوره به کمتر از ۱۷ هزار آرا رسید.

عضو شورای شهر تهران ادادمه داد: ضعف در برگزاری انتخابات شورایاری‌ها یکی دیگر از مصادیق کم کاری در حوزه اجتماعی است که به این مسئله باید افزایش آسیب‌های اجتماعی و… اشاره کرد به طوری که در دوره گذشته مدیریت شهری در دوره قالیباف گرمخانه‌هایی منجمله گرمخانه خاوران برای ساماندهی معتادان احداث شد اما عکس‌های زیادی در این چند ساله در ارتباط با تردد معتادان منتشر شده است که قطعا پیشرفت‌ها برای کابل نیست و برای تهران است.

وی ادامه داد: شما در گزارشتان به مسئله گفتمان و ایجاد آن در شهر تهران اشاره کردید و شورایاری‌ها نیز از این مباحث محسوب می‌شوند و سوالی که مطرح است این است که چرا شورایاری‌ها در این دوره متوقف و از گردونه فعالیت خارج شدند.

امانی به سرای محلات در مناطق مختلف اشاره کرد و گفت: چه شده است که این سراها به این روز افتاده‌اند و سوالی که بسیار مهم است اینکه چرا برای پروژه تهران ۱۴۰۰ هزینه‌های هنگفتی صورت گرفت مگر طراحی یک لوگو چقدر هزینه دربر می‌گیرد و آیا با طراحی لوگو و سربرگ تهران ۱۴۰۰ اتفاق خاصی صورت گرفته است؟

وی در ادامه به نقاط بی‌دفاع شهری در تهران اشاره کرد و گفت: تعداد قابل توجهی از نقاط بی‌دفاعی شهری در تهران داریم و سوال این است که شما چه اقدایی برای رفع این مشکل در شهر انجام دادید.

عضو شورای شهر تهران در پایان به کم‌کاری و عدم توجه حوزه معاونت اجتماعی شهرداری تهران به آموزش شهروندی و همچنین مراکز ورزشی در شهر تهران اشاره کرد و گفت: در این دوره علیرغم اینکه ادعا می‌کنید به موضوع پایداری شهری و زیست محیطی شهری اشاره داشتید ما شاهد افزایش معضلات و انواع آسیب‌های اجتماعی هستیم و به قول معروف “تهرانی که پس گرفته‌اید را بد جور تحویل دادید”!

انتهای پیام/

این مقاله با عنوان “امانی خطاب به معاون حناچی: “تهرانی که پس گرفتید را بدجور تحویل دادید!”- اخبار تهران – اخبار اجتماعی تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا