استان ها

عادی انگاری ها در استان قزوین خطرناک است/ ظرفیت پذیرش بیمار جدید را نداریم

عادی انگاری ها در استان قزوین خطرناک است/ ظرفیت پذیرش بیمار جدید را نداریم” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور در جلسه ستاد کرونای استان که عصر یکشنبه در استانداری برگزار شد با تبریک فرارسیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر اظهارداشت: هفته دولت با جابجایی دولت همزمان شده و دولت سیزدهم بزودی مستقر می شود و امیدواریم عملکرد ما مورد قبول باشد و کاستی ها را نیز مردم ببخشند.

وی افزود: منافع مردم همواره باید محل توجه باشد و دولت جدید با میثاقی که با مردم بسته توفیقات بیشتری داشته باشد به هر حال مسیر سخت این روزها طی می شود و ما هم هر جا باشیم در خدمت نظام هستیم و هرگز بی تفاوت نیستیم و هر کسی در هر جایگاهی باشد وظیفه دارد آنچه در توان دارد برای خدمت به مردم بکار گیرد.

استاندار قزوین روز پزشک را هم تبریک گفت و اظهارداشت: از همه پزشکان و پرستاران که مجاهدانه تلاش کردند قدرشناسی می کنیم و از اعضای ستاد که در این شرایط سخت همکار ما بودند و یاری رسان شدند سپاسگزاریم که برای حفظ سلامت مردم از هیچ تلاشی دریغ نکردند.

وی اظهارداشت: کرونا خسارات زیادی زد اما یک فرصت همدلی هم ایجاد کرد و ظرفیت ها کنار هم قرار گرفت که شاید کمتر دوره ای این همه تعامل و همکاری صورت گرفته که یک تجربه ارزشمند و تمرینی برای کارهای بزرگ پیش روست.

444

جمالی پور تصریح کرد: از اصناف خیلی تشکر می کنیم که این تعطیلات بی نظیر عمل کردند و در این شرایط سخت اقتصادی همراه مسئولان بودند و از امروز که فعالیتها آغاز شده همچنان توقع داریم پروتکل ها بشدت در میان اصناف و بازاریان رعایت شود زیرا اگر عادی انگاری نشود نیازی به تعطیلی کسب و کارها نیست و امروز در شرایط ویژه نیازمند همکاری ویژه هستیم.

وی گفت: از تبلیغات اسلامی هم تشکر می کنیم که توانستند هیئت های مردمی را کنترل کنند و یک نظم بخشی خوبی در عزاداری ها دیده شد و توزیع جیره خشک به صورت نذری بین فقرا کار خوبی بود که انجام شد البته برخی هیئت ها هم رعایت نکردند که باید با گفتگو به نتیجه برسیم اما وظیفه خود می دانیم قدردان هیئت هایی باشیم که در عزاداری ها پروتکل ها را رعایت کردند.

استاندار قزوین بیان کرد: در مبادی ورودی دقت ها باید بیشتر شود زیرا اشکالاتی در ایام تعطیلات اخیر دیده شده که البته نفی تلاش ها و خدمات انجام شده نیست چون نیروی انتظامی استان هم امکانات مناسبی ندارد ولی لازم است  با بررسی بیشتر ببینیم چه تصمیم اثرگذاری گرفته شود تا با تامین زیرساختها مثلا به جای مسدود کردن ۱۷ نقطه با بستن ۵ نقطه جواب بگیریم.

وی افزود: در مورد تست افراد دستگاهها موظفند اگر یک نفر آلوده بود و استراحت کرد با گواهی پزشک به قرنطینه برود و مرخصی درمانی حساب شود و نیاز به تست نباشد تا در هزینه ها صرفه جویی شود.

311

جمالی پور گفت: متاسفانه در حال حاضر وضع خوبی نداریم و عادی انگاری دراستان خطرناک است و سرانجام امروز سالن ورزشی شرکت گاز که تجهیز شده بود پذیرش بیمار داشت و ۴۰ نفر در نوبیت آی سی یو هستند و همه ۲ هزار تخت ما تکمیل شده و اگر مردم همچنان سهل انگاری کنند با بحران بیشتری مواجه می شویم.

وی اظهارداشت: از رسانه های گروهی، صدا و سیما، خبرگزاری ها، مطبوعات و سایت ها انتظار داریم با تداوم اطلاع رسانی مردم را به رعایت پروتکل ها حساس کنند تا در این روزها نیز حتما ماسک بزنند و از حضور در مراسم و دورهمی و تجمع جدا خودداری کنند تا به سلامت خود و دیگران آسیب نزنند.

 

این محتوا با عنوان “عادی انگاری ها در استان قزوین خطرناک است/ ظرفیت پذیرش بیمار جدید را نداریم” در وب سایت www.borna.news انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.borna.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 2 =

دکمه بازگشت به بالا