فناوری

شناسایی پزشک متخلف با سیستم اسکن هوشمند اپل – تیتروز | خبر جدید

شناسایی پزشک متخلف با سیستم اسکن هوشمند اپل – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از تک تایمز، این فرد پزشکی شاغل در شهر سان فرانسیسکو است که به علت مالکیت تصاویر هرزه نگارانه کودکان توسط پلیس دستگیر شده است. وی این تصاویر را در حساب آی کلود خود بر روی سرورهای اپل ذخیره کرده بود.

در عین حال برخی منتقدان و صاحب نظران مسائل اجتماعی می‌گویند اگر چه در ظاهر ادعا می‌شود این فناوری تنها برای شناسایی افراد خلافکار و تروریست مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما بیم آن می‌رود در آینده اپل با درخواست مقامات آمریکایی از این فناوری برای جاسوسی از افراد عادی و سرقت اطلاعات شخصی و خصوصی آنها نیز استفاده کند.

بنا بر اعلام وزارت دادگستری آمریکا این پزشک ۵۸ ساله متخلف اندرو مولیک نام دارد و حدود دوهزار تصویر و ویدئوی هرزه نگارانه از کودکان را در حساب شخصی آی کلود خود ذخیره کرده بود. مولیک متخصص تومورشناسی است که با چندین مرکز درمانی منطقه خلیج سانفرانسیسکو در ارتباط بوده و همچنین دانشیار دانشکده پزشکی UCSF است. وی یکی از این عکس‌های نامناسب را در شبکه اجتماعی کیک ارسال کرده بود.

سیستم اسکن هوشمند CSAM اپل نتایج اسکن‌های خود از عکس‌های ذخیره شده بر روی سرورهای این شرکت را برای مرکز ملی کودکان گم شده و مورد سوءاستفاده قرار گرفته یا ان سی ام ای سی ارسال می‌کند.

این خبر با عنوان “شناسایی پزشک متخلف با سیستم اسکن هوشمند اپل – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا