استان ها

قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۸۱۳ نفر رسید

قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۸۱۳ نفر رسید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۸۱۳ نفر رسید

تیتروز/کهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا استان به ۸۱۳ نفر خبر داد و گفت: متاسفانه در طی ۲۴ ساعت گذشته ۵ هم استانی جان خود را از دست دادند.

پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۶۱۱ بیمار در بیمارستانهای استان بستری می باشند که ۲۶۲ نفر از این بیماران مبتلای قطعی و ۴۲ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.
وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کروناویروس در کهگیلویه و بویراحمد ۵۸ هزار و ۴۷۱ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
وی ادامه داد: از ۶٨۶نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت حدود ۴۰ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، گچساران ،کهگیلویه ،لنده و چرام بود. همچنین از ۸۷۵ نمونه رپید تست ۲۲ درصد موارد مثبت و عمدتا در شهرستان های کهگیلویه، گچساران، باشت و بهمئی هستند. روند افزایشی درصد موارد مثبت در شهرستان‌های لنده و چرام نگران کننده می باشد و طی روزها و هفته های آینده می تواند همراه با افزایش موارد بستری و مرگ و میر باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: روند افزایشی شمار قربانیان و مبتلایان به کروناویروس در استان ادامه پیدا کرده که منجر به فرسودگی توان کادر بهداشت و درمان شده است.
به گزارش تیتروز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، وی بیان کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی باید در راس امور خانواده ها قرار بگیرد. ساده انگاری و غفلت نسبت به این بیماری جز پشیمانی حاصل دیگری نخواهد داشت.
انتهای پیام

این مقاله با عنوان “قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۸۱۳ نفر رسید” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 3 =

دکمه بازگشت به بالا