اجتماعی

تست انسانی واکسن ایدز آغاز می‌شود!- اخبار پزشکی – اخبار اجتماعی تیتروز

تست انسانی واکسن ایدز آغاز می‌شود!- اخبار پزشکی – اخبار اجتماعی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اجتماعی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ طبق آخرین گزارش ارسالی به بخش ثبت کارآزمایی‌های بالینی موسسه ملی سلامت ایالات متحده، شرکت “مدرنا”(Moderna) آزمایشات انسانی واکسن HIV مبتنی بر mRNA خود را این هفته آغاز می‌کند.

 این واکسن نخستین واکسن HIV از نوع mRNA است که قرار است روی انسان تست شود.

در فاز اول مطالعات بالینی، این واکسن روی ۵۶ داوطلب بزرگسال سالم بدون HIV به منظور ارزیابی ایمنی و پاسخ ایمنی اولیه واکسن تست می‌شود. آزمایش انسانی این واکسن ۱۰ ماه طول خواهد کشید.

این واکسن با همکاری مشترک شرکت مودرنا و بنیاد بیل و ملیندا گیتس ساخته شده است. پلتفرم mRNA این واکسن مشابه پلتفرم واکسن کرونای مدرنا است.

mRNA-1644 برای تحریک دسته‌ای سلول‌های سیستم ایمنی طراحی شده است تا آنتی‌بادی‌های خنثی‌کننده گسترده (bnAbs) را در برابر ویروس اچ‌آی‌‌وی تولید کند.

ویروس اچ‌آی‌وی عامل بیماری ایدز است که تاکنون درمان قطعی و واکسنی برای آن پیدا نشده است.

انتهای پیام/

این مطلب با عنوان “تست انسانی واکسن ایدز آغاز می‌شود!- اخبار پزشکی – اخبار اجتماعی تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

دکمه بازگشت به بالا