فناوری

توسعه فناوری‌های اکتشاف و استحصال آب برای مصارف شرب و کشاورزی – تیتروز | خبر جدید

توسعه فناوری‌های اکتشاف و استحصال آب برای مصارف شرب و کشاورزی – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از معاونت علمی و فناوری، کارگروه تخصصی توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه فناوری و تحقق اقتصاد دانش بنیان، اهداف بلندمدت وکوتاه مدتی را طراحی کرده است تا با اجرای آنها گامی اثرگذار برای توسعه فناوری‌های مرتبط با این حوزه بردارد.

به همین دلیل به دنبال گسترش فناوری‌های اکتشاف، استحصال و بهره‌برداری از منابع جدید آب برای مصارف مختلف شرب، صنعتی و کشاورزی است. این کار را نیز با استفاده از توان تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق و با به میدان آوردن ظرفیت‌های بخش دولتی و مرتبط با این حوزه انجام خواهد داد.

به طور مثال یکی از تلاش‌ها در این زمینه حمایت از ارتقاء سطح علمی و فناوری در مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی است. ظرفیت‌های دانشی که می‌تواند راه‌گشای کشور در زمینه رفع نیازها و حل چالش‌های موجود باشد.

همچنین در این زمینه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سعی دارد با ایجاد هماهنگی، هم‌افزایی و یافتن حلقه‌های مفقوده بین نهادهای علمی، فناوری، اقتصادی و فرهنگی فعال کشور به این روند شتاب دهد.

درحال حاضر، این کارگروه به دنبال تامین و حفظ منابع جدید آب، مدیریت کمی و کیفی منابع آب و خاک، اعمال مدیریت ریسک و بحران در زمان وقوع خشکسالی و سیل، کاهش فرسایش و حفاظت از خاک در سطح حوزه‌های آبخیز کشور و حفاظت و بهره‌برداری مناسب از محیط زیست است.

این نوشته با عنوان “توسعه فناوری‌های اکتشاف و استحصال آب برای مصارف شرب و کشاورزی – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 14 =

دکمه بازگشت به بالا