بین المللی

تاکید تهران و دمشق بر گسترش همکاری‌ها و اجرای پروژه‌های مشترک- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز

تاکید تهران و دمشق بر گسترش همکاری‌ها و اجرای پروژه‌های مشترک- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تیتروز به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، «حسین عرنوس» نخست وزیر سوریه و  «مهدی سبحانی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق دیدار و گفت‌وگو کردند.

دو طرف در این دیدار ضمن گفت‌وگو  درباره اجرای توافقنامه ها و پروژه های همکاری مشترک بین دو کشور، بر اهمیت تقویت همکاری مشترک  در بخشهای صنعت، انرژی، سرمایه گذاری، تجارت، بنادر، حمل و نقل، ارتباطات، کشاورزی، صنایع دارویی و رفع موانع اجرای پروژه‌های مشترک تاکید کردند.

نخست‌وزیر سوریه بر اهمیت افزایش پروژه‌های همکاری دوجانبه و گشودن افق‌های جدید برای همکاری میان دو کشور دوست در همه سطوح و آمادگی دولت دمشق برای ارائه  تمام امکانات برای اجرای پروژه های مشترک حیاتی و توسعه  به نحوی که کمک به ایجاد فرصت های شغلی بیشتر و دستیابی به توسعه اقتصادی در سوریه باشد،  تاکید کرد.

وی از رهبری، دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران  برای ایستادگی در کنار مردم سوریه در مبارزه با تروریسم تشکر کرد.

سبحانی نیز در این دیدار گفت که ایران به حمایت از مردم سوریه برای مقابله با تحریم های ناعادلانه علیه دمشق و در مرحله بازسازی سوریه  ادامه می دهد.

وی بر اهمیت به کار گرفتن تمام تلاش ها برای ارتقاء روابط و همکاری های دو جانبه و پیشبرد اجرای تمام پروژه های مشترک که در راستای منافع هر دو کشور است، تاکید کرد.

انتهای پیام/

این مقاله با عنوان “تاکید تهران و دمشق بر گسترش همکاری‌ها و اجرای پروژه‌های مشترک- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + یازده =

دکمه بازگشت به بالا