استان ها

بزرگترین مشکل خوزستان در حوزه ی آبفا است/ ۳ هفته تاخیر در تعویض پمپ آبرسانی به روستاهای حمیدیه

بزرگترین مشکل خوزستان در حوزه ی آبفا است/ ۳ هفته تاخیر در تعویض پمپ آبرسانی به روستاهای حمیدیه” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از اهواز، قاسم سلیمانی دشتکی در نشست امروز شورای سلامت و امنیت غذایی که در سرسرای اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: نقاط بحرانی مدنظر بهداشت بایستی هر چه سریعتر به آبفا اعلام و به صورت مشترک از این نقاط بازدید میدانی کنند.

وی افزود: به منظور یکسان شدن نظرها انجام هماهنگی بین دو طرف ضروری است، دستگاه های اجرایی بایستی به موقع وارد عمل شده و کار را به انجام برسانند، تاخیر در انجام نشان از ناکارآمدی آنها دارد.

استاندار خوزستان تصریح کرد: در مواردی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و ائمه جمعه به طور مکرر مشکلات آبفای شهرستان‌های استان به اشکال گوناگون به ما اعلام می‌کنند لذا انتظار داریم که دستگاه‌های اجرایی پیش از بیان مشکلات آنها را برطرف کنند.

سلیمانی دشتکی؛ یادآور شد: بزرگترین مشکل خوزستان در حوزه ی آبفا است و از آنجا که سلامت مردم در میان است بایستی مسئولان این حوزه در جلسات مرتبط حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه سه هفته ی پیش قرار بر تعویض پمپ برای آبرسانی به روستاهای حمیدیه بود، گفت: در حالی که این اقدام کار یک روز بود اما متاسفانه تاکنون انجام نشده است.

وی افزود: تعدادی روستا تحت پوشش آبفا خوزستان هستند که بایستی به وضعیت آنها رسیدگی شود، معتقدیم وقتی قولی داده می‌شود بایستی همان روز انجام شود تا موجب نارضایتی مردم نشود.

استاندار خوزستان با اشاره به قرار گرفتن اعتبارات لازم و کافی در اختیار آبفا، اظهار کرد: اولویت نخست ما در خوزستان رفع مشکلات آب و فاضلاب است لذا انتظار می رود تا مسئولان آبفای استان به قول خود عمل کنند چرا که مردم با مشکلاتی در این باره روبرو هستند.

سلیمانی دشتکی؛ تصریح کرد: با توجه به نزدیکی پاییز، بایستی مشکلات آب و فاضلاب شهرهای خوزستان هرچه سریعتر برطرف شود. آبفا در آمار خود تنها حوزه روستایی تحت پوشش خود را اعلام کند نه همه ی روستاها را، در مورد روستاهای خارج از پوشش آبفا بایستی امور روستایی استان پاسخگو باشد.

وی با بیان اینکه به منظور رسیدگی به وضعیت آب روستایی و ایجاد هماهنگی بیشتر میان بهداشت و آبفا خوزستان، تشکیل کارگروه اصلاح کیفیت آب آشامیدنی تا رسیدن به حد استاندارد امری ضروریست؛ خطاب به مدیرعامل آبفا خوزستان یادآور شد: انتظار می رود تا هفته دولت امسال مشکل پمپ آب روستاهای حمیدیه برطرف شود.

۴۶

این نوشته با عنوان “بزرگترین مشکل خوزستان در حوزه ی آبفا است/ ۳ هفته تاخیر در تعویض پمپ آبرسانی به روستاهای حمیدیه” در وب سایت www.khabaronline.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

دکمه بازگشت به بالا