بین المللی

نشست سران سازمان پیمان امنیت جمعی با موضوع افغانستان

نشست سران سازمان پیمان امنیت جمعی با موضوع افغانستان” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، امروز روسای جمهور کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی در چارچوب یک اجلاس آنلاین گرد هم می‌آیند.

امروز نشست شورای سران کشورهای سازمان پیمان امنیت جمعی تحت ریاست «امامعلی رحمان» رئیس جمهور این کشور برگزار می‌شود.

در جریان این نشست بررسی وضعیت در افغانستان و تاثیر آن به امنیت کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی برنامه ریزی شده است.

رئیس جمهور روسیه در اجلاسی با اعضا حزب «روسیه واحد» برخی موضوعات دستور کار نشست امروز سران کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی را اعلام کرد که پیشنهاد غرب برای استقرار موقت پناهجویان افغانستانی در کشورهای آسیای مرکزی تا دریافت ویزای ایالات متحده و اروپا از آن جمله است.

وی استقرار پناهجویان افغان بدون روادید در کشورهای آسیای مرکزی و امتناع آنها از ورود به آمریکا را ناعادلانه خواند و گفت که در این مورد در نشست سران امنیت جمعی تصمیم گیری خواهد شد.

پوتین همچنین خاطرنشان کرد که وضعیت در افغانستان ارتباط مستقیم با امنیت در فدراسیون روسیه دارد. ما نمی‌خواهیم که شبه نظامیان در لباس پناهجویان افغان در کشورهای ما حضور یابد.

انتهای پیام/ح


این مطلب با عنوان “نشست سران سازمان پیمان امنیت جمعی با موضوع افغانستان” در وب سایت farsnews.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: farsnews.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا