استان ها

کمبود سیمان ساخت و ساز منازل زلزله زدگان گرمه ای را با مشکل مواجه کرده است

کمبود سیمان ساخت و ساز منازل زلزله زدگان گرمه ای را با مشکل مواجه کرده است” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

تیتروز/خراسان شمالی معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن خراسان شمالی گفت: کمبود سیمان ساخت و ساز منازل زلزله زدگان دو شهرستان گرمه و جاجرم را با مشکل مواجه کرده است.

روحانی در گفت و گو با تیتروز، با اشاره به وقوع دو زمین لرزه ۵.۵ و ۵.۳ ریشتر در اردیبهشت ماه امسال اظهارکرد: در حال حاضر روند ساخت یک تعداد از منازل این زلزله زدگان توسط پیمانکاران آغاز شده است اما متاسفانه در حال حاضر با کمبود و تامین سیمان مواجه شده اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برای ساخت منازل مسکونی تمامی زلزله زدگان پرونده اخذ تسهیلات تشکیل شده است، افزود: تعداد پرونده های تشکیل شده ۶۵۰ فقره پرونده برای منازل روستایی و ۱۴۵ فقره پرونده شهری بوده است.

روحانی تعداد پرونده های معرفی شده به بانک ها برای اخذ تسهیلات را ۳۰۷ فقره اعلام کرد و ادامه داد: تاکنون ۲۵ فقره پرونده در بانک نیز منجر به اخذ قرار داد شده است.

وی گفت: ساخت و ساز در روستاهای زلزله زده آغاز شده است بطوریکه ۹۷ باب منزل به مرحله فندانسیون و ۶۵ باب منزل نیز به مرحله ساخت ستون رسیده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تکمیل ۱۴۳ باب منزل زلزله زده در اولویت کاری است، افزود: واحدهای مسکونی این افراد به طور کامل تخریب شده و باید با آبان ماه تکمیل شود.

وی ادامه داد: در واقع مابقی واحدهایی که برای ساخت مجدد آن ها پرونده تشکیل شده است، در حال حاضر افراد در آن زندگی می کنند و با اعطای تسهیلات ساخت آن ها نیز انجام می شود.

انتهای پیام

این نوشته با عنوان “کمبود سیمان ساخت و ساز منازل زلزله زدگان گرمه ای را با مشکل مواجه کرده است” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

دکمه بازگشت به بالا