بین المللی

چین امید دارد دولت جدید افغانستان میانه‌رو و فراگیر باشد

چین امید دارد دولت جدید افغانستان میانه‌رو و فراگیر باشد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

سخنگوی وزارت خارجه چین امروز دوشنبه گفت، پکن خواستار یک دولت فراگیر و باز در افغانستان است که بتواند یک سیاست میانه‌رو را در مسیر منافع افغان‌ها پیش ببرد.

به گزارش تیتروز، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روز یکشنبه ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان گفت یک دولت جدید به زودی اعلام میشود. یک منبع مطلع از طالبان پیشتر به این خبرگزاری گفته بود که عبدالغنی برادر، رئیس دفتر سیاسی این گروه قرار است درباره ساختار دولت آتی ظرف دو هفته دیگر تصمیم گیری کند.

امروز “وانگ ونبین”، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: امیدواریم که افغانستان دارای یک دولت فراگیر، باز و نماینده اکثریت شود که به سیاست‌های میانه و محتاطانه داخلی و خارجی پایبند شده و منعکس‌کننده خواسته‌های مردم افغانستان و انتظارات جامعه بین‌المللی باشد.

بسیاری از کشورها بعد از آنکه طالبان در ۱۵ اوت وارد کابل شد، تخلیه شهروندان و پرسنل دیپلمات خودشان را از افغانستان آغاز کردند. اشرف غنی با استعفا از سمت ریاست جمهوری کشورش را ترک کرد تا به گفته خودش مانع از کشتار و خونریزی شود. با این حال اوضاع فرودگاه بین‌المللی کابل وخیم گزارش میشود و چندین تن به علت ازدحام جمعیت در اطراف فرودگاه کشته شده‌اند.

انتهای پیام

این مقاله با عنوان “چین امید دارد دولت جدید افغانستان میانه‌رو و فراگیر باشد” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

دکمه بازگشت به بالا