فناوری

آیا سرعت متابولیسم بدن در میان‌سالی کاهش می‌یابد؟

آیا سرعت متابولیسم بدن در میان‌سالی کاهش می‌یابد؟” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، برخی بر این باورند که با افزایش سن متابولیسم بدن کاهش می‌یابد. اما مطالعه جدید محققان نشان می‌دهد بدن انسان چه در سن ۲۵ سالگی و چه در سن ۵۵ سالگی به یک میزان کالری می‌سوزاند. محققان درواقع متابولیسم ۶هزار و ۵۰۰ نفر بین سنین ۸ تا ۹۵ سال را موردبررسی قرار دادند و نتایج شگفت‌آوری حاصل شد. این تحقیق نشان داد نوزادان سرعت متابولیسم بالایی ندارند، ولی به‌ میزان یکسان مانند مادر خود انرژی می‌سوزانند. از ۱ ماهگی تا ۱ سالگی این میزان به‌شدت بالا می‌رود. از سن ۱ تا ۲۰ سالگی متابولیسم سالانه ۳۳ درصد کاهش می‌یابد و از ۲۰ تا ۶۰ سالگی به طور محکمی ثابت می‌ماند. اما پس از ۶۰ سالگی سالانه ۰.۷ درصد کاهش می‌یابد.


بیشتر بخوانید:


این مطالعه می‌تواند تفکر ما نسبت به بدنمان را تغییر دهد. برای مثال تصور می‌شد زنان متابولیسم کمتری نسبت به مردان دارند که این‌طور نیست. همچنین این مطالعه نشان داد میان‌سالان هیچ کاهشی در مصرف کالری نداشتند. طبق این تحقیق درحالی‌که افراد بزرگ‌سال سالانه یک کیلوگرم وزن اضافه می‌کنند، این امر دیگر نمی‌تواند ربطی به متابولیسم داشته باشد. پس از سن ۶۰ سالگی با کاهش سلول‌ها، تغییراتی برگشت‌ناپذیر در بدن اتفاق می‌افتد.

گفتنی است به دلیل هزینه‌های زیاد، تاکنون مطالعه‌ای در این مقیاس بزرگ روی متابولیسم انجام نشده بود.

انتهای پیام/۴۱۱۲/

این خبر با عنوان “آیا سرعت متابولیسم بدن در میان‌سالی کاهش می‌یابد؟” در وب سایت www.ana.press منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 8 =

دکمه بازگشت به بالا