فناوری

دستگاه استخراج صنعتی عصاره های گیاهی به بهره برداری رسید – تیتروز | خبر جدید

دستگاه استخراج صنعتی عصاره های گیاهی به بهره برداری رسید – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، برای نخستین بار در ایران دستگاه استخراج صنعتی عصاره های گیاهی به روش ASE یا روش حلال شتاب یافته (Accelerated Solvent Extraction) در مرکز رشد فناوری طب و داروسازی سنتی و فرآورده های طبیعی دانشگاه علوم پزشکی تهران به بهره برداری رسید.

در این روش، مخزن های سه جداره عصاره گیری که دارای یک جداره از ژاکت حرارتی است، پس از بارگیری با پودر گیاه، برای عصاره گیری آماده می شوند. سپس فرمان عصاره گیری از طریق کنترل پنل صادر می شود و حلال موردنظر با نسبت مشخص از داخل تانک هایی که قبلا با حلال های موردنظر پر شده اند، تحت فشار تنظیم شده به مخزن های عصاره گیری هدایت می شوند.

شروع عصاره گیری با تنظیم دمای معین جداره مخزن ها، زمان معین برای عصاره گیری و فشار معین حلال که از ابتدا تنظیم شده است از طریق کنترل پنل دستور داده می شود و بعد از پایان زمان عصاره گیری و به دستور از پیش داده شده درکنترل پنل، عصاره حاصل شده به داخل مخازن اصلی تخلیه می شود.

استفاده همزمان از فشار حلال و حرارت قابل تنظیم جداره مخازن عصاره گیری، مصرف مقدار کم حلال، کوتاه کردن زمان عصاره گیری، شفافیت و غلظت بالای عصاره، از خصوصیات بسیار بارز این روش است.

این دستگاه توسط یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد فناوری طب و داروسازی سنتی و فرآورده های طبیعی دانشگاه علوم پزشکی تهران تجاری سازی شده و با امکان تأمین عصاره های گیاهی مورد نیاز صنایع دارویی، غذایی، آرایشی و بهداشتی و صادرات، ارتباط صحیح و اصولی تحقیقات و صنعت برای ایجاد و ارتقا تولید ملی را اجرایی کرده است.

این نوشته با عنوان “دستگاه استخراج صنعتی عصاره های گیاهی به بهره برداری رسید – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا