فناوری

کاوشگر کنجکاوی تصویری جدید از مریخ ارسال کرد

کاوشگر کنجکاوی تصویری جدید از مریخ ارسال کرد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، مریخ‌نورد ناسا به تازگی تصویری ۳۶۰ درجه از مریخ ثبت کرده که جزئیات جالب و قابل تأملی از این سیاره را نشان می‌دهد. در حال حاضر این کاوشگر یکی از تجهیزات اصلی سازمان تحقیقات فضایی ناسا برای تحقیق در سیاره سرخ است. البته مریخ‌نورد استقامت و بالگرد نبوغ نیز تأثیر به‌سزایی در توسعه تحقیقات میدانی در مریخ داشته‌اند.

اطلاعات ارسالی از مریخ‌نوردهای استقامت و کنجکاوی و بالگرد نبوغ دانش بشر از سیاره مریخ را تا حد زیادی ارتقاء داده و کارشناسان اکنون قادر به مطالعات گسترده‌تری در این سیاره هستند. بالگرد نبوغ اولی شیء پرنده‌ای است که در مریخ به پرواز درآمده و تصاویر هوایی از مناطق مختلف این سیاره را ثبت و ارسال می‌کند. در جدیدترین تصویر ارسالی از کاوشگر استقامت نمونه‌های مختلفی از سنگ‌های سطح مریخ دیده می‌شود و افقی ۳۲ کیلومتری در آن نمایان است. دانشمندان ناسا ضمن بررسی این تصویر و دیگر تصاویر ارسالی از کنجکاوی تحقیقات گسترده‌ای را در مورد حیات در مریخ آغاز کرده و امیدوارند در آینده به اطلاعات دقیقی در مورد ساختار این سیاره و نشانه‌های حیات در آن دست پیدا کنند. در ادامه جدیدترین تصویر ارسالی از مریخ‌نورد کنجکاوی را مشاهده می‌کنید:

کاوشگر کنجکاوی تصویری جدید از مریخ ارسال کرد

انتهای پیام/۴۱۴۴/

این محتوا با عنوان “کاوشگر کنجکاوی تصویری جدید از مریخ ارسال کرد” در وب سایت www.ana.press منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

دکمه بازگشت به بالا