بین المللی

سازمان ملل خواستار بازگشایی فرودگاه صنعاء به روی شهروندان یمنی شد

سازمان ملل خواستار بازگشایی فرودگاه صنعاء به روی شهروندان یمنی شد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش الجزیره، مارتین گریفیتس گفت: باید فرودگاه صنعاء به روی شهروندان و به ویژه بیماران بازگشایی شود. بندر الحدیده نیز بدون هیچگونه محدودیتی باید باز شود.

فرودگاه بین المللی صنعا به دلیل محاصره هوایی عربستان و ائتللاف متجاوز به یمن از سال ۲۰۱۶ تاکنون بسته است. این فرودگاه یکی از راه‌های ارسال کمک‌های غذایی و دارویی به یمن بود که ائتلاف عربی هدف محاصره خود قرار داد.

وی با اشاره به ادامه جنگ در یمن گفت: درگیری ها در مأرب و ۵۰ محور دیگر در یمن ادامه دارد.

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه افزود: ۵ میلیون یمنی در آستانه گرسنگی قرار دارند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

۳۱۱۳۱۱

این نوشته با عنوان “سازمان ملل خواستار بازگشایی فرودگاه صنعاء به روی شهروندان یمنی شد” در وب سایت www.khabaronline.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + بیست =

دکمه بازگشت به بالا