بین المللی

ملک عبدالله دوم: روابط با روسیه رو به بهبودی است

ملک عبدالله دوم: روابط با روسیه رو به بهبودی است” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

پادشاه اردن تاکید کرد: روابط اردن با روسیه رو به بهبود است و فرصت‌های بسیاری در مرحله پس از کرونا درزمینه پزشکی و تولید واکسن‌ها وجود دارد.

به گزارش تیتروز، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن در دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در مسکو گفت: روسیه نقش بیشتری در حمایت از ثبات در قبال چالش‌های سوریه ایفا می‌کند.

او از نقش روسیه و پوتین به عنوان عنصر ثبات در قبال چالش‌های فرا روی کشور تقدیر کرد. 

ملک عبدالله دوم همچنین از نقش روسیه در روند صلح تقدیر کرد و گفت: شما نقش تاریخی در روند صلح خاورمیانه دارید. بعد از تشکیل دولت جدید اسرائیل امکان ازسرگیری مذاکرات بین فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها و بهبود زندگی فلسطینی‌ها وجود دارد.

پادشاه اردن درباره افغانستان گفت: ما اوضاع افغانستان را با نگرانی زیر نظر داریم و به مقابله با افراط‌گرایی می‌پردازیم.

پوتین نیز گفت: با همه‌ هم‌قطاران در جهت تقویت همبستگی خود تلاش می‌کنیم و روابط روسیه و اردن در تمام زمینه‌ها شاهد پیشرفت است.

در این نشست مسائل منطقه و جهان و فلسطین بررسی شد و پادشاه اردن بر دستیابی به صلح دائم و فراگیر براساس راه حل دو کشوری تاکید کرد. واستعرض الزعیمان التطورات الأخیره فی سوریا بخاصه فی الجنوب.
رئیس‌جمهوری روسیه امروز، دوشنبه در دیدار با پادشاه اردن اعلام کرد، قصد دارد مشکل سوریه و وضعیت افغانستان را بررسی کنیم.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در این دیدار گفت: به تبادل نظر درباره مسائل بسیار مهم امیدواریم و با اردن طی سال‌ها برای عادی سازی وضعیت سوریه و وضعیت نامساعد افغانستان تلاش می‌کنیم.

پوتین افزود: باعث خرسندی است که از شما در در نمایشگاه تسلیحاتی استقبال می‌کنم ما در جریان برخی از سلاح‌هایمان قرار گرفتیم و این سلاح‌ها را در ارتش خود استفاده می‌کنیم و می‌توانیم آن را صادر می‌کنیم.

انتهای پیام

این مطلب با عنوان “ملک عبدالله دوم: روابط با روسیه رو به بهبودی است” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + یک =

دکمه بازگشت به بالا