بین المللی

عراق|ائتلاف الفتح: برگزاری انتخابات در موعد مقرر حتمی است- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز

عراق|ائتلاف الفتح: برگزاری انتخابات در موعد مقرر حتمی است- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تیتروز، «أحمد الأسدی» سخنگوی ائتلاف الفتح عراق گفت که مرجعیت دینی بر برگزرای انتخابات در موعد مقرر تاکید کرده است.

وی در گفت‌وگو با شبکه العهد اظهار داشت: تصمیم برگزاری انتخابات حتمی است و بیشتر گروه‌های سیاسی با آن موافقت کرده اند.

پیش از این «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق، تأکید کرد که انتخابات عراق قطعا در موعد مقرر آن در ۱۰ اکتبر برگزار خواهد شد و هیچ جایی برای تعویق آن وجود ندارد.

از سوی دیگر کمیساریای عالی مستقل انتخابات تأکید کرد که هیچ قصدی برای تعویق برگزاری انتخابات پیش از موعد عراق وجود ندارد.

این کمیساریا هرگونه قصد برای تعویق انتخابات را به شدت رد کرد و از کامل شدن چاپ برگه‌های رای گیری و روند ثبت نام رای دهندگان، خبر داد.

 آمارهای رسمی نشان می‌دهد که بیش از نیمی از نمایندگان مجلس فعلی عراق در کنار ۵ وزیر و ۵ استاندار و ۷ رئیس شورای استانداری و ۸۰ نماینده سابق و ۶ وزیر سابق و همه رؤسای سابق مجلس عراق به جز یکی، در انتخابات پیش از موعد که قرار است در اکتبر ۲۰۲۱ برگزار شود نامزد شده‌اند.

براساس لیست‌های انتخاباتی‌ای که کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق منتشر کرده، از میان ۳۲۹ نماینده مجلس فعلی، ۱۷۶ نماینده در کنار ۸۱ نماینده سابق وارد گردونه انتخابات شده‌اند.

انتهای پیام/

این مقاله با عنوان “عراق|ائتلاف الفتح: برگزاری انتخابات در موعد مقرر حتمی است- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا