فرهنگ و هنر

تنها ملاک ارزیابی انسان، نه اعمال بلکه احوال او است

تنها ملاک ارزیابی انسان، نه اعمال بلکه احوال او است” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فرهنگی و هنری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

تنها ملاک ارزیابی انسان، نه اعمال بلکه احوال او است

تیتروز/قم حجت الاسلام ضیائی گفت: به اعمال نباید تکیه کرد و به خود مغرور شد؛ آدم (ع) کسی بود که همه به او سجده کردند اما شیطان او را فریب داد ورشدش متوقف شد.

حجت الاسلام ضیائی در آخرین شب از مراسم عزاداری سیدالشهدای هنر و رسانه استان قم بیان کرد: باتوجه به اینکه شیطان گفته‌ است «همه را دچار اغوا می‌کنم». حال از کجا بدانیم این اغوا محقق شده یا نه؛ در این مورد در سوره بقره آیه ۲۵۶ آمده که غی در مقابل رشد و رشد به معنی تفاوت امروز نسبت به دیروز است.
وی با استناد به همان آیه افزود: در خصوص فهم قرآن کار کمی شده است. ترجمه اجتهادی قرآن بسیار مهم است به عنوان مثال «لااکراه فی‌الدین» معمولا ترجمه می شود «در دین اجباری نیست» ولی برخی بزرگان در ترجمه اجتهادی با اثربخشی حروف اینگونه معنی کردند اگر اکراه با “علی” بیاید به معنی اجبار است ولی با فی الدین آمده است و در گوهر دین چیز کریهی نیست.
حجت الاسلام ضیائی همچنین اظهار کرد: شهدای کربلا دغدغه یاری امام حسین (ع) را داشتند، حتی خودشان را سپر ایشان کردند و نگران بودند که نکند جایی در یاری ایشان کم گذاشته باشند؛ از اینان می‌توان درس گرفت بالاترین خدمات باید با کمترین توقعات باشد.
وی با اشاره به اینکه کسی نباید خیرات خود را بشمرد تأکید کرد: به اعمال و ابلیس نمی‌توان تکیه کرد. ملاک ارزیابی انسان تنها احوال او است بنابراین باید آستانه تحمل را افزایش داد و به خود مغرور نشد؛ آدم (ع) کسی بود که همه به او سجده کردند اما شیطان او را فریب داد ورشدش متوقف شد.

انتهای پیام

این مقاله با عنوان “تنها ملاک ارزیابی انسان، نه اعمال بلکه احوال او است” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 1 =

دکمه بازگشت به بالا