استان ها

هوای اصفهان همچنان ناسالم است

هوای اصفهان همچنان ناسالم است” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان، محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: وضعیت کیفی هوا در ایستگاه خیابان احمدآباد با شاخص ۱۱۷، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۱۳، کاوه با شاخص ۱۰۲ و میرزا طاهر با شاخص ۱۴۱ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۰۶ ناسالم برای گروه‌های حساس و در ایستگاه خیابان باهنر با شاخص ۱۶۳ برای عموم ناسالم است.

وی افزود: شاخص کیفی هوا در خیابان استانداری با میانگین ۹۳، انقلاب با میانگین ۷۹، پروین با میانگین ۸۶، جی و فیض با میانگین ۷۳، رهنان با میانگین ۸۲، فرشادی با میانگین ۷۴ در وضعیت قابل قبول ثبت شد.

کارشناس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: شاخص کیفی هوای صبح امروز شهر مبارکه با میانگین ۷۴ و شاهین شهر با میانگین ۸۳ وضعیتی قابل قبول را نشان می‌دهد و در سجزی با میانگین ساعتی ۱۴۹ برای گروه‌های آسیب پذیر ناسالم است.

در چنین شرایطی همه افراد جامعه به ویژه گروه‌های آسیب پذیر از جمله بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان کمتر از پنج سال از تردد غیر ضروری در سطح شهر خودداری کنند.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

این محتوا با عنوان “هوای اصفهان همچنان ناسالم است” در وب سایت www.borna.news منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.borna.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 14 =

دکمه بازگشت به بالا