فناوری

تولید حافظه‌ای که با برق و نور کار می‌کند – تیتروز | خبر جدید

تولید حافظه‌ای که با برق و نور کار می‌کند – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از نیواطلس، قرائت اطلاعات ذخیره شده بر روی حافظه‌های رایانه‌ها، گوشی‌ها و غیره با استفاده از سیگنال‌های الکتریکی صورت می‌گیرد، اما به تازگی فناوری جدیدی برای رمزگشایی و قرائت داده‌ها با استفاده از نور ابداع شده است.

داده‌های دیجیتال در قالب بیت‌های صفر و یک ذخیره می‌شوند. در حافظه‌های فلاش ذخیره داده‌ها بر روی ترانزیستورها انجام می‌شود و در رم‌های جدید مقاومتی یا آر رم، ذخیره و قرائت داده‌ها با تغییر جریان برق صورت می‌گیرد. محققان فناوری RRAM را با فناوری دیگری ترکیب کرده اند که قرائت داده‌ها را با نور ممکن کند.

بدین منظور چراغ‌های ال ای دی به آر رم‌ها افزوده شده تا حافظه‌های جدیدی به نام حافظه‌های متصاعد کننده نور یا ال ای ام ها شکل بگیرد. قرائت داده‌های ذخیره شده بر روی این حافظه‌ها با چک کردن خاموش و روشن بودن چراغ‌های ال ای دی انجام می‌شود. این فناوری زمینه را برای قرائت سریع و ایمن حجم زیادی از اطلاعات فراهم می‌آورد.

برای تولید حافظه‌های یادشده از ساختار پروسکایت استفاده شده که یک ماده معدنی کریستالی با خواص الکتریکی و نوری چشمگیر است و به طور فزاینده ای در سلول‌های خورشیدی و سایر دستگاه‌های تولید کننده انرژی مورد استفاده قرار گرفته است. پروسکایت مذکور از سرب سزیم برومید (CsPbBr۳) تشکیل شده و به دو بخش مختلف تقسیم می شودکه یکی از آنها به عنوان بخش RRAM برای نگارش و قرائت اطلاعات با استفاده از برق عمل می‌کند، در حالی که بخش دوم پالس های نوری را منتقل می‌کند که نشان می‌دهد داده‌ها در حال نوشتن یا پاک شدن از طریق رنگ‌های مختلف اعم از سبز یا آبی هستند. این فناوری می‌تواند صنعت رمزگذاری داده‌ها را نیز متحول کند.

این محتوا با عنوان “تولید حافظه‌ای که با برق و نور کار می‌کند – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 9 =

دکمه بازگشت به بالا