فناوری

اطلاعات بیش از ۳۸ میلیون دریافت کننده واکسن کرونا افشا شد

اطلاعات بیش از ۳۸ میلیون دریافت کننده واکسن کرونا افشا شد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا،طبق اطلاعات منتشر شده از سوی چند شرکت بین‌المللی امنیتی اطلاعات پرونده سلامت بیش از ۳۸ میلیون نفر از افرادی که واکسن کرونا دریافت کرده یا به این بیماری ویروسی مبتلا شده‌اند در فضای اینترنت منتشر شده است. کارشناسان نقص امنیتی در سیستم مایکروسافت را دلیل نفوذ هکرها به پرونده سلامت کاربران و افشای این اطلاعات می‌دانند.

در پرونده‌های افشا شده اطلاعاتی از قبیل نوبت و تعداد افراد ثبت‌نام کننده برای واکسن کرونا، آدرس پایگاه‌های واکسیناسیون، شماره تلفن افراد آماده دریافت واکسن و وضعیت کلی واکسیناسیون در مناطق مخالفی از جهان وجود دارد. همچنین برخی از منابع خبری نزدیک به مایکروسافت اعلام کردند اطلاعات محرمانه وزارت بهداشت آمریکا، یکی از فرودگاه‌های این کشور و مدارس دولتی نیویورک نیز در اختیار هکرها قرار گرفته است. تقریباً تمامی اطلاعات افشاء شده محرمانه بودند و افراد محدودی به آن‌ها دسترسی داشتند.

نکته قابل توجه درباره این رسوایی امنیتی این است که مایکروسافت به تازگی برنامه‌ای برای محافظت از داده‌های کاربران رایانه و تلفن همراه معرفی کرده بود و مدیران این شرکت مدعی امنیت بالای تمام سیستم‌های مایکروسافت هستند ولی به نظر می‌رسد این صحبت‌ها تنها در حد ادعا است و مایکروسافت در شرایط مختلف توان لازم برای مقابله با هکرها را ندارد. اکنون مهندسان مایکروسافت و چند شرکت امنیتی دیگر در حال بررسی ابعاد این حمله سایبری و محافظت از داده‌هایی هستند که هنوز افشاء نشده است.

کارشناسان فناوری معتقدند پیکربندی بدون ایمنی برخی از برنامه‌های مایکروسافت هرچند در ظاهر ممکن است بی‌اهمیت به نظر برسد ولی راه نفوذ را برای هکرها باز گذشته و امنیت میلیون‌ها کاربر در سراسر دنیا را به خطر می‌اندازد. توسعه‌دهندگان وب و عموم کاربران باید نسبت به ایمنی اطلاعات خصوصی خود اهتمام کافی را داشته و با اجرای فرایندهایی نظیر تغییر گذرواژه‌ها در بازه‌های زمانی معین از به خطر افتادن حساب خود جلوگیری کنند.

انتهای پیام/۴۱۴۴/

این مطلب با عنوان “اطلاعات بیش از ۳۸ میلیون دریافت کننده واکسن کرونا افشا شد” در وب سایت www.ana.press منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پانزده =

دکمه بازگشت به بالا