بین المللی

گروه ۷ با به رسمیت شناختن طالبان بدون هماهنگی با شورای امنیت مخالفت کرد

گروه ۷ با به رسمیت شناختن طالبان بدون هماهنگی با شورای امنیت مخالفت کرد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

کشورهای گروه هفت مخالفت خود را با به رسمیت شناختن طالبان در افغانستان بدون هماهنگی با شورای امنیت اعلام کردند.

به گزارش تیتروز، به نقل از سایت العین الاخباریه، رهبران گروه هفت (آمریکا، انگلیس، ایتالیا، فرانسه، آلمان، کانادا و ژاپن) اعلام کردند که با به رسمیت شناختن یکجانبه طالبان در افغانستان قبل از موافقت شورای امنیت مخالفند.

به رسمیت شناختن یک اقدام سیاسی است که کشورهای دارای حاکمیت آن را اتخاذ می‌کنند و پیامدهای مهمی دارد که از جمله آن اجازه دادن به طالبان برای دستیابی به کمک‌های خارجی است که دولت سابق افغانستان به آن وابسته بود.

رسانه‌های افغانی سه شنبه اعلام کردند که طالبان وزیر دارایی و کشور و رئیس سازمان اطلاعات را به صورت موقت تا زمان تشکیل دولت جدید تعیین کرده‌اند.

طالبان اخیرا مجددا از تمام گروه‌های مردم افغانستان خواستند از فرصت برای مشارکت در دولت آتی استفاده کنند.

به دنبال آغاز عقب نشینی نیروهای آمریکایی طالبان کنترل افغانستان را در دست گرفته است.

انتهای پیام

این نوشته با عنوان “گروه ۷ با به رسمیت شناختن طالبان بدون هماهنگی با شورای امنیت مخالفت کرد” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا