سلامت

پرونده شهادت بسیاری از شهدای مدافع سلامت هنوز تشکیل نشده است

پرونده شهادت بسیاری از شهدای مدافع سلامت هنوز تشکیل نشده است” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع علمی و سلامت منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

معاون اجتماعی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: پرونده شهادت برای بسیاری از شهدای مدافع سلامت هنوز تشکیل نشده است و و ما هر وقت خدمت خانواده های این بزرگان می‌رسیم شرمنده فرزندان آنها می‌شویم.

به گزارش تیتروز، دکتر مسعود حبیبی رییس سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در یک برنامه تلویزیونی به روایت جانفشانی‌های جامعه پزشکی و کادر درمان پرداخت و گفت: در ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور زمانی که این بیماری هنوز ناشناخته بود، کادر درمان اعم از جامعه پزشکی و پرستاران فارغ از آنکه چه اتفاقی ممکن است برای آنها رخ دهد، به طور کامل در خدمت بیماران قرار گرفتند. اسفند ۹۸ هنگامی که فراخوانی برای همکاری داوطلبانه کادر درمان اعلام شد بیش از ۲۶۰۰ نفر برای خدمت در این زمینه اعلام آمادگی کردند که در میان آنها، پزشکان با انواع تخصص‌ها داوطلب شده بودند.

وی با بیان اینکه پزشکان تجلی‌بخش انسانیت‌ هستند، افزود: غذا، امنیت و سلامت نیازهای اولیه انسان ها در جامعه است که پزشکان وظیفه تامین سلامت را عهده دار هستند. برای آنکه پزشکان بتوانند با تمام وجود به جامعه خدمت کنند باید شرایطی فراهم شود و این قشر مورد توجه قرار بگیرند.

حبیبی ادامه داد: تعداد شهدای مدافع سلامت از آغاز پاندمی کرونا به بیش از ۳۰۰ نفر می‌رسد، اما متاسفانه به رغم تاکیدات مقام معظم رهبری هنوز کارهای ابتدایی پرونده شهادت بسیاری از این ۳۰۰ نفر انجام نشده است و ما هر وقت خدمت خانواده های این بزرگان می‌رسیم شرمنده فرزندان آنها می‌شویم.

معاون اجتماعی سازمان نظام پزشکی کشور همچنین از مسئولان درخواست کرد که نسبت به خانواده معظم شهدای سلامت توجه بیشتری از خود نشان دهند.

انتهای پیام

این خبر با عنوان “پرونده شهادت بسیاری از شهدای مدافع سلامت هنوز تشکیل نشده است” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

دکمه بازگشت به بالا