بین المللی

اعلام آمادگی کمیساریای عالی انتخابات عراق برای برگزاری انتخابات پارلمانی- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز

اعلام آمادگی کمیساریای عالی انتخابات عراق برای برگزاری انتخابات پارلمانی- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تیتروز به نقل از موازین نیوز، کمیساریای عالی انتخابات عراق از نزدیک شدن این کشور به انتخابات حساس و ویژه خبر داد.

کمیساریای عالی انتخابات عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: «جلیل عدنان خلف» رئیس کمیساریای عالی انتخابات عراق در جریان دیدار با سفیران سوئد و نروژ در عراق گفت که عراق به برگزاری انتخابات استثنایی در دهم اکتبر آینده نزدیک می‌شود.

وی افزود: این انتخابات در راستای برآورده کردن خواسته‌های مردمی است. ساختار کمیساریا و قانون آن و نظام انتخاباتی و قانون انتخاباتی آن همگی در راستای تامین خواسته‌های مردم عراق است.

رئیس کمیساریای عالی انتخابات عراق اظهار داشت: کمیساریا در زمینه آماده سازی برای برگزاری انتخابات گام بلندی برداشته است و از نظر فنی کاملا آماده است.

 

از سوی دیگر سفیران سوئد و نروژ از حمایت کشورهای متبوع خود از برگزاری انتخاباتی که قرار است در موعد مقرر برگزار شود، خبر داده و از تدارک این دو کشور برای اعزام ناظران انتخاباتی سخن گفتند.

در پایان این دیدارسفیر سوئد در جریان آمادگی کمیساریای عالی انتخابات عراق در زمینه چاپ برگه های رای و سازوکار حضور ناظران و نحوه برگزاری انتخابات در سایه کرونا قرار گرفت.

پیش از این هم کمیساریای عالی مستقل انتخابات به دنبال برخی حرف و حدیث‌ها درباره تعویق انتخابات پارلمانی زودهنگام این کشور تأکید کرده بود که هیچ قصدی برای تعویق برگزاری انتخابات پیش از موعد عراق وجود ندارد.

انتهای پیام/

این مقاله با عنوان “اعلام آمادگی کمیساریای عالی انتخابات عراق برای برگزاری انتخابات پارلمانی- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

دکمه بازگشت به بالا