بین المللی

سئول خواستار نقش سازنده روسیه در صلح شبه جزیره کره شد

سئول خواستار نقش سازنده روسیه در صلح شبه جزیره کره شد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

وزیر اتحاد کره‌جنوبی امروز چهارشنبه از روسیه خواست تا نقش سازنده‌ای در روند صلح در شبه جزیره کره ایفا کند.

به گزارش تیتروز، براساس گزارش خبرگزاری یونهاپ، لی این-یونگ، وزیر اتحادیه کره جنوبی امروز با ایگور موگولف، معاون وزیر خارجه روسیه که در سفری رسمی وارد سئول شده است، دیدار کرد.

این وزیر کره جنوبی تاکید داشت که شبه جزیره کره در حال حاضر در وضعیت حساسی به سر می‌برد. معاون وزیر خارجه روسیه هم در پاسخ گفت، مسکو برای برقراری صلح در شبه جزیره کره یک نقش سازنده ایفا خواهد کرد. او به اهمیت همکاری سه‌جانبه میان مسکو و دو کره اشاره داشت.

خبرگزاری یونهاپ همچنین گزارش داد، معاون وزیر خارجه روسیه با چویی یونگ-جون، معاون وزیر اتحاد کره جنوبی هم دیدار و رایزنی کرد. طرفین برای حفظ همکاری به منظور دستیابی به خلع سلاح هسته‌ای در شبه جزیره کره تاکید کردند.

انتهای پیام

این مطلب با عنوان “سئول خواستار نقش سازنده روسیه در صلح شبه جزیره کره شد” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا