بین المللی

خیانت مصر و دو راهی «بنت»؛ بازدارندگی مقاومت دشمن را در تنگنا قرار داد- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز

خیانت مصر و دو راهی «بنت»؛ بازدارندگی مقاومت دشمن را در تنگنا قرار داد- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تیتروز، پس از گذشت بیش از ۳ ماه از عملیات «شمشیر قدس» نوار غزه هنوز شاهد محاصره‌ای است که روز به روز تنگتر شده و اوضاع اهالی آن وخیم تر می‌شود. اما دولت «عبدالفتاح السیسی» در مصر برای آنکه گروه‌های مقاومت را وادار کند شروط رژیم صهیونیستی را بپذیرند گذرگاه رفح را برای دومین روز متوالی بسته است.

 

 سابقه سیاه «السیسی» در خیانت به فلسطین 

السیسی که با حمایت آمریکا و برای هم پیمانی با رژیم صهیونیستی قدرت را در مصر با کودتایی علیه «محمد مرسی» به دست گرفت حالا خدمات خود را بر اساس وعده‌ای که به آمریکایی‌ها داده بود به خوبی به صهیونیست‌ها ارائه می‌کند. او در نخستین روزهای به قدرت رسیدن دستور داد تا دیوار فولادی که در مرزهای مصر با نوار غزه در حال ایجاد بود کامل شود. پس از آن با جاری کردن آب دریای سرخ در مسیر تونل‌های نوار غزه هم این تونل‌ها را که تنها محل تنفس نوار غزه بود به طور کامل از بین برد. پس از آن با تغییر سند آشتی ملی فلسطین به نفع حکومت خودگردان، عملاً مسیر آشتی ملی فلسطین را مسدود کرد و حالا پس از جنگی -که بازدارندگی را به نفع مقاومت فلسطین تغییر داده است- تلاش می‌کند مقاومت را وادار کند با تن دادن به شروط رژیم صهیونیستی ، در بازگرداندن بازدارندگی به نفع صهیونیست‌ها به آنها کمک کند.  

در همین راستا در  روزهایی که نوار غزه از محاصره شدید در دوره بحران کرونا در وخیم ترین شرایط خود در تاریخ فلسطین قرار گرفته است و از سوی هواپیماهای رژیم صهیونیستی شاهد بمباران‌های پیوسته است السیسی تلاش دارد تا با بستن گذرگاه رفح، فلسطینیان را وادار کند از راهپیمایی بازگشت که در مرزهای نوار غزه و سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ انجام می‌شود دست بردارند. اقدامی که تنها وسیله اعلام اعتراض فلسطینی‌ها به جهانیان در خصوص ظلمی است که به آنها می‌شود.

    وضعیت دوگانه کابینه رژیم صهیونیستی    

نفتالی بنت که با رسیدن به نخست وزیری رژیم صهیونیستی وعده‌های بزرگی به صهیونیست‌های ساکن سرزمین‌های اشغالی به ویژه شهرک نشینان اطراف نوار غزه داده بود بر سر دو راهی سختی قرار گرفته است. از یک سو او با استمرار اعتراضات در مرزهای نوار غزه مواجه است که روز به روز بر مشکلات او می افزاد. این اعتراضات ارسال بالن‌های آتش زا را به همراه دارد که زندگی را  برای شهرک نشینان صهیونیست اطراف نوار غزه غیر ممکن کرده است.

از سوی دیگر او قصد حمله به نوار غزه و قرار گرفتن در وضعیت جنگی جدید را ندارد چرا که براساس تحلیل‌هایی که خود او نیز به آن اعتقاد دارد حمله به نوار غزه برای آنها دستاوردی نخواهد داشت و در عین حال ممکن است موجب خسارت‌هایی چون دستگیری‌های جدید توسط مقاومت و تخریب اماکن بیشتری باشد.

او در این دو راهی از یک سو اعتراض شهرک نشینان و جنگ طلبان را مقابل خود دارد و از سوی دیگر ماندن در این وضعیت برای او نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت که در آینده دستاوردی محسوب شود.

او در این دو راهی با اعضای کابینه خود نیز اختلافات جدی دارد تا جایی که روزنامه صهیونیستی هاآرتص در مقاله‌ای که روز گذشته منتشر کرد از «بنت» خواسته است تا بدون توجه به خواسته‌های «بنی گانتس» وزیر جنگ کابینه، به بازسازی نوار غزه بپردازد چرا که این اقدام در راستای منافع رژیم صهیونیستی است. در مقابل ، حمله به نوار غزه هیچ نتیجه‌ای برای آنها نخواهد داشت چرا که مردم غزه و مقاومت چیزی برای از دست دادن در یک جنگ جدید ندارند در حالی که صهیونیست‌ها در هر جنگ خسارت‌های بسیاری از خسارت مادی و جانی گرفته تا خسارت معنوی ناشی از انزوای بین‌المللی را شاهد هستند.

 

با توجه به داده فوق باید گفت فشارهایی که السیسی بر نوار غزه وارد می‌کند برخواسته از فشارهایی است که از رژیم صهیونیستی بر وی وارد می‌شود و این نتیجه وضعیت پیچیده نوار غزه برای صهیونیست‌ها است. این وضعیت نشان دهنده این است که مقاومت بازدارندگی را در دست دارد و صهیونیست‌ها را در موقعیتی قرار داده که از هر اقدامی خسارت خواهند دید و این نتیجه مقاومت در برابر اشغالگران است. در همین زمان سازشکاران فلسطینی از آنجایی که هیچ جایگاهی در فلسطین ندارند و از سوی رژیم صهیونیستی نیز نقشی برای آنها تعریف نشده است با محدود کردن برخی آزادی‌های عمومی برای ساکنان کرانه باختری در صدد مطرح کردن خود و نقش تراشی برای خود هستند که نتیجه آن چیزی جز اعتراضات مردمی علیه آنها نخواهد بود.

انتهای پیام/

این مقاله با عنوان “خیانت مصر و دو راهی «بنت»؛ بازدارندگی مقاومت دشمن را در تنگنا قرار داد- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا