استان ها

افتتاح ۱۴۹ طرح کشاورزی در آذربایجان‌غربی همزمان با هفته دولت

افتتاح ۱۴۹ طرح کشاورزی در آذربایجان‌غربی همزمان با هفته دولت” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش برنا آذربایجان‌غربی ، اکبر کرامتی در خصوص برنامه‌های هفته دولت گفت: تعداد۱۴۹طرح عمرانی، اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۳۳۲ میلیارد و ۲۴۵ میلیون ریال همزمان با گرامیداشت هفته دولت با حضور مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح می‌شود که با اجرای این طرح‌ها برای ۷۱۷ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی خواهد شد.

کرامتی افزود: در این ایام تعداد۱۳۵ پروژه از مجموع ۱۴۹ پروژه قابل افتتاح ، مربوط به بخش مدیریت آب و خاک و امور فنی و مهندسی است که با اعتبار بالغ بر ۱۳۹میلیارد ریال و اشتغال ۶۳۴ نفر مستقیم آماده بهره برداری شده است.

وی بیان کرد: این طرح ها شامل ۸۴ طرح سیستم های نوین آبیاری با مجموع مساحت ۴۵۶.۴۴ هکتار در سطح استان ، ۲ مورد استخر ذخیره آب با ظرفیت ۵۷۰۰ متر مکعب در شهرستان ارومیه، ۵ مورد پوشش بتنی و سنگی انهار در سطح استان ، ۴ مورد انتقال آب با لوله در شهرستان پیرانشهر و یک مورد مرمت ، تعمیر و باز سازی ایستگاه پمپاژ، مرمت و بازسازی قنات در شهرستان های شوط و شاهین دژ است.

کرامتی خاطر نشان کرد: تعداد ۲ پروژه از مجموع ۱۴۹ پروژه قابل افتتاح ، در مدیریت صنایع تبدیلی و غذایی با اعتبار بالغ بر۱۶۵ میلیارد ریال واشتغال ۷۸ نفر مستقیم آماده بهره برداری است که این طرح ها شامل یک طرح مرکز جمع آوری شیر در شهرستان میاندوآب  و یک طرح سردخانه با ظرفیت ۲ هزار تن در شهرستان ارومیه است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: تعداد ۱۰ پروژه عشایری از مجموع ۱۴۹ پروژه قابل افتتاح ، با اعتبار بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال آماده بهره برداری می باشد که این طرح ها نیز شامل ۵ طرح آبرسانی به ییلاقات عشایری و ۵ طرح مسیر گشایی ایلراه های عشایری است.

وی خاطر نشان کرد: یک طرح بیمارستان دامپزشکی در شهرستان میاندوآب، از مجموع ۱۴۹ پروژه قابل افتتاح ، با اعتبار بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال و اشتغال ۵ نفرمستقیم آماده بهره برداری شده است.

کرامتی همچنین تاکید کرد: تعداد یک پروژه سامانه ضد تگرگ از مجموع ۱۴۹ پروژه قابل افتتاح و کلنگ زنی، در زیر بخش معاونت بهبود تولیدات گیاهی با اعتبار بالغ بر ۱ میلیارد ریال آماده بهره برداری است.

در ادامه محمد دیبایی دبیر اجرایی ستاد بزرگداشت هفته دولت و رییس اداره روابط عمومی سازمان به تشریح برنامه های مورد نظر سازمان در ایام بزرگداشت هفته دولت  در استان پرداخت و اظهارکرد : افتتاح پروژه های شاخص عمرانی، اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی ، غبارروبی مزار شهدا، حضور رییس و مدیران سازمان در برنامه های رادیویی و برنامه تلویزیونی گفتگوی ویژه خبری به منظور تببین دستاوردهای بخش کشاورزی، فضاسازی و تبلیغات محیطی، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی ، از اهم برنامه های اجرایی سازمان است  که به منظور بزرگداشت هفته دولت در سازمان تدوین و برنامه ریزی شده است که با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اجرایی خواهد شد.

گفتنی است از ۲ تا ۸ شهریور ماه به نام هفته دولت در کشور نامگذاری شده است و شعار هفته دولت امسال با عنوان کشاورزی ، پشتیبانی از تولید، امنیت غذایی انتخاب شده است.

این مطلب با عنوان “افتتاح ۱۴۹ طرح کشاورزی در آذربایجان‌غربی همزمان با هفته دولت” در وب سایت www.borna.news منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.borna.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا