فناوری

سهم محصولات دریایی در سبد غذایی ایرانیان بالا می‌رود – تیتروز | خبر جدید

سهم محصولات دریایی در سبد غذایی ایرانیان بالا می‌رود – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از معاونت علمی وفناوری، استفاده از موجودات آبزی نقشی موثر در ارتقای کیفیت زندگی انسان دارد. این محصولات دارای جایگاه خوبی در دنیا هستند و به عنوان یکی از مهم‌ترین وعده‌های غذایی محسوب می شوند. اما سهم سفره‌های ایرانی از این محصولات کم و ناچیز است.

زیست دریا فقط به تولید انواع ماهیان محدود نمی‌شود و بهره برداری از سایر منابع دریایی مانند جلبک‌ها، میکروارگانیسم‌ها، گیاهان آبزی و غیره نیز در این حوزه قرار می‌گیرند.

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با توجه به اولویت‌ها و پتانسیل‌های موجود در کشور، تلاش می‌کند بهره برداری از منابع زیست دریا در حوزه‌های اصلاح نژاد آبزیان، واکسن و بهداشت آبزیان، پرورش جلبک و میکروجلبک، تولید گوشت ماهیان، تولید مواد زیستی و تولید سوخت زیستی را افزایش دهد.

بر همین اساس ۱۳ پروژه تعریف کرده است تا با کمک توان شرکت های دانش‌بنیان، به روند تولید محصولات زیست دریا شتاب دهد. برنامه‌هایی چون «کشت جلبک»، «تولید تخم تمام ماده قزل آلا»، «۵ پروژه برای پرورش ماهی»،«۲ پروژه پرورش میگو»، «تولید امگا ۳»، «تولید ژلاتین از ضایعات آبزیان»، «تولید تن ماهیان به عنوان جایگزین گوشت قرمز» و «تولید خاویار».

این مقاله با عنوان “سهم محصولات دریایی در سبد غذایی ایرانیان بالا می‌رود – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 16 =

دکمه بازگشت به بالا