اقتصادی

بازگشت روند مبادلات تجاری ایران و افغانستان به حالت عادی

بازگشت روند مبادلات تجاری ایران و افغانستان به حالت عادی” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین به نقل از گمرک، «روح الله لطیفی» افزود: با توجه به تحولات بیش از یک ماه گذشته در  افغانستان، تجارت با این کشور به طور کامل متوقف نشد و فقط در مرز ماهیرود کمتر از ۲۴ ساعت، مرز دو غارون کمتر از ۳ روز و مرز میلک کمتر از ۵ روز توقف را شاهد بودیم.

وی افزود: به دلیل اتفاقات افغانستان در برخی روزها تجار تصمیم به کاهش ارسال کالاهای خود گرفتند اما طی چند روز گذشته میزان تبادل کالا در مرزهای سه گانه ایران با این کشور دوباره افزایش پیدا کرده و به حالت عادی بازگشته است.
سخنگوی گمرک گفت: معمولاً در ماه شهریور ایران با عرضه تره‌بار برای مردم افغانستان صادرات خود را افزایش می‌دهد و در کنار این محصولات، صادرات کالاهایی مثل شوینده، مواد غذایی و مصالح ساختمانی هم از این مرزها افزایش پیدا خواهد کرد.
 در ماه گذشته به دلیل برخی تحولات در عرصه سیاسی و نظامی افغانستان تردد در مرزها با مشکلاتی مواجه شد، اما در کمتر یک هفته وضعیت مرزها آرام شد.

۲۲۳۲۲۳

این خبر با عنوان “بازگشت روند مبادلات تجاری ایران و افغانستان به حالت عادی” در وب سایت www.khabaronline.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 4 =

دکمه بازگشت به بالا