استان ها

مهار آتش سوزی در بیش از پنج هکتار از نیزارهای تالاب بین المللی انزلی

مهار آتش سوزی در بیش از پنج هکتار از نیزارهای تالاب بین المللی انزلی” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ ساسان اکبری پور فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان با اعلام این خبر گفت : عصر امروز پیرو گزارش های واصله توسط همکاران گشت یگان حفاظت محیط زیست شهرستان انزلی در خصوص وقوع اتش سوزی در منطقه شانگهای پرده انزلی و با دستور ویژه و فوری مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان ،   مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان در کوتاهترین زمان ممکن، در محل حاضر و با همکاری  مدیریت بحران استانداری ، ادارات کل بنادر و کشتیرانی،  منابع طبیعی، هلال احمر، آتش نشانی ، معاونت فنی اداره کل محیط زیست  و روسای حفاظت محیط زیست شهرستانهای انزلی ، رشت ، صومعه سرا ، ماسال و با بهره گیری از جوامع محلی اقدام به انجام عملیات اطفای حریق در  نیزارهای تالاب بین المللی انزلی نمودند. 

در همین رابطه، سید فرشید فلاح سرپرست اداره حفاظت محیط زیست انزلی نیز با اشاره به وقوع آتش سوزی در نیزارهای تالاب انزلی، اظهار کرد: ساعت ۱۴ بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) در حال گشت زنی متوجه آتش سوزی نیزارهای تالاب در محدوده روستای شانگهای پرده شدیم.

وی افزود: بلافاصله با اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان و دستور صادره از آن ، همکاری و هماهنگی با رؤسای ادارات محیط زیست شهرستان‌های حوزه تالاب و فرماندهی  یگان‌ حفاظت محیط زیست استان، توسط تیمی متشکل از محیط بانان آموزش دیده، عملیات اطفای حریق آغاز گردید.

فلاح در ادامه با اشاره به اطلاع رسانی سریع به آتش نشانی انزلی، گفت: مأموران آتش نشانی با هفت خودرو و حدود ۳۰ نیرو بلافاصله به محل اعزام و از همان دقایق اولیه در کنار محیط بانان نسبت به اطفای حریق اقدام کردند.

سرپرست اداره محیط زیست انزلی با بیان اینکه فرضیه عمدی بودن آتش سوزی برای خشک کردن و تصرف تالاب دور از ذهن نیست، تاکید کرد:  حدود پنج هکتار از نیزارهای تالاب در آتش سوخته و تنها نگرانی ما تغییر جهت باد است که باعث می‌شود جهت آتش به سمت منطقه مسکونی تغییر یابد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان، طی هماهنگی صورت گرفته توسط دکتر ساسان کفایی  مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با کاپیتان نوری، فرمانده عملیات امداد هوایی آتش سوزی کشور ، مقرر گردید در صورت لزوم و درخواست محیط زیست استان، بلافاصله از امداد هوایی و بالگردهای آبپاش به منظور تسریع در عملیات اطفای حریق استفاده گردد، لکن  آخرین خبر واصله حاکی از پایان آتش سوزی در نیزارهای تالاب انزلی دارد.

IMG-20210825-WA0020

IMG-20210825-WA0013

IMG-20210825-WA0021

این مقاله با عنوان “مهار آتش سوزی در بیش از پنج هکتار از نیزارهای تالاب بین المللی انزلی” در وب سایت www.borna.news انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.borna.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

دکمه بازگشت به بالا