فرهنگ و هنر

احمد گل‌محمدی یک ایران‌گرای تمام‌عیار بود

احمد گل‌محمدی یک ایران‌گرای تمام‌عیار بود” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فرهنگی و هنری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

احمد گل‌محمدی یک ایران‌گرای تمام‌عیار بود

علیرضا ملائی‌توانی درباره احمد گل‌محمدی استاد فقید علوم سیاسی نوشت: او استادی بی ادعا و یک ایران‌گرای تمام عیار بود و شوق آموختن هرگز رهایش نمی‌کرد.


به گزارش ایلنا، علیرضا ملائی‌توانی (پژوهشگر و استاد دانشگاه) درباره احمد گل‌محمدی استاد علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی نوشت که چند روز پیش در اثر ابتلا به کرونا درگذشت.


در متنی که ملائی‌توانی نوشته، چنین آمده است:


درست ۲۰ سال پیش در چنین شب‌هایی به اتفاق مرحوم دکتر گل محمدی از میدان آرژانتین به اصفهان رفتیم (۳۱ مرداد ۱۳۸۰) تا در طرح “استاد سرباز” شرکت کنیم. تا صبح توی اتوبوس حرف زدیم. من تنها آمده بودم اما ایشان را انبوهی از اعضای خانواده همراهی می‌کردند. من قبلا دوره آموزشی را گذرانده بودم اما ایشان اولین بار به سربازی می‌رفت. گفتم دکتر چرا این بنده خداها را به زحمت انداختی؟ گفت، فکر می‌کنند سربازی دوره رضاشاه است باور نمی‌کنند که برای استراحت می‌رویم.


چندین کتاب و دیکشنری آورده بود تا در ساعت‌های فراغت ترجمه کند. صبح روز بعد من پس از انجام امور اداری به تهران بازگشتم. وقتی با او خداحافظی کردم کتاب اتکینسون در دستش بود که اندکی بعد به فارسی برگردانده شد.


او استادی بی ادعا و یک ایران‌گرای تمام عیار بود و شوق آموختن هرگز رهایش نمی‌کرد. چنان ژرف بود که هرگاه سخن می‌گفت بسیار چیزها از او می‌آموختم. خدایش بیامرزاد. روانش شاد.


انتهای پیام/

این محتوا با عنوان “احمد گل‌محمدی یک ایران‌گرای تمام‌عیار بود” در وب سایت www.ilna.news منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ilna.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

دکمه بازگشت به بالا