فناوری

کشف نقش کلسترول در تغذیه متاستازهای سرطانی – تیتروز | خبر جدید

کشف نقش کلسترول در تغذیه متاستازهای سرطانی – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از نیواطلس، این تحقیق به طور خاص بر روی سرطان سینه انجام شده و نشان می‌دهد چگونه تومورهای این سرطان به نقاط دیگر بدن منتقل می‌شوند.

با توجه به اینکه فرایند تکثیر و مهاجرت سلول‌های سرطانی، فرایندی پرمخاطره و بسیار استرس‌زاست، بسیاری از این سلول‌ها در حین تلاش برای تکثیر و مهاجرت (متاستاز) می‌میرند. اندک سلول‌های باقیمانده می‌توانند بر روند استرس آفرین منجر به مرگ سایر سلول‌های سرطانی غلبه کنند. تا به حال علت این مساله مشخص نبود، اما در حال حاضر مشخص شده که کلسترول بدن نقش کلیدی در تغذیه این سلول‌ها و افزایش قابلیت‌های آنها ایفا کرده است.

پیش از این مشخص شده بود که سطح بالای کلسترول در بدن می‌تواند موجب افزایش رشد سلول‌های سرطان سینه شود. اما محققان همچنین ارتباط بین کلسترول بالا و پیامدهای بدتر ابتلاء به سرطان سینه را تأیید کرده‌اند.

تغذیه سلول‌های سرطانی با استفاده از کلسترول موجب افزایش آنزیمی در آنها موسوم به GPX۴ می‌شود که جلوی آسیب دیدن تومورها را از طریق افزایش جذب چربی می‌گیرد. امید می‌رود این یافته‌ها زمینه را برای تولید داروهای جدیدی برای مقابله با سرطان سینه فراهم کند.

این محتوا با عنوان “کشف نقش کلسترول در تغذیه متاستازهای سرطانی – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا