اقتصادی

قیمت هویج به زیر ۱۰ هزار تومان خواهد رسید

قیمت هویج به زیر ۱۰ هزار تومان خواهد رسید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اسدالله کارگر با اشاره به اینکه قیمت هویج در بازار روند نزولی پیدا کرده است، گفت: قیمت هویج که تا چند روز قبل به ۲۵ هزار تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار رسیده بود، هم اکنون به کیلویی ۱۳ تا ۱۷ هزار تومان کاهش یافته و این روند نزولی ادامه دارد.

وی با بیان اینکه هویج با هوای سرد سازگارتر است و در فصول سرد سال کشت بهتری دارد، افزود: هویجی که فصل تابستان در بازار تهران عرضه می‌شود از استان‌های جنوبی و شیراز به تهران می‌آید و با توجه به گرمای هوا و مسافت طولانی کیفیت چندان مطلوبی هم ندارد ضمن اینکه هر سال ما با چنین شرایطی مواجه هستیم اما امسال به دلیل اینکه تقاضا برای هویج افزایش بسیار چشمگیری داشت، قیمت آن نیز بالا رفت.

قیمت هویج روند نزولی گرفت

کارگر افزود: وقتی که به فصل پاییز نزدیک می‌شویم این محصول در حاشیه تهران، بروجرد و دیگر استان‌ها نیز کشت و کم کم به بازار عرضه می‌شود بنابراین شاهد تعادل قیمت‌ها خواهیم بود و به طور قطع قیمت آن تا یکماه آینده به زیر ۱۰ هزار تومان می‌رسد.

وی همچنین درباره وضعیت بازار پیاز و مباحث مطرح شده مبنی بر افزایش قیمت این محصول گفت: کمبود پیاز و افزایش قیمت آن را به شدت تکذیب می‌کنم و هیچ مشکلی در عرضه این صیفی به بازار وجود ندارد ضمن اینکه هم اکنون قیمت هر کیلوگرم پیاز زرد، پیاز شیری و پیاز نو در میدان مرکزی میوه و تره بار بین ۳ تا ۵ هزار تومان و عرضه آن نیز به وفور است.

۲۲۳۲۲۷

این نوشته با عنوان “قیمت هویج به زیر ۱۰ هزار تومان خواهد رسید” در وب سایت www.khabaronline.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 8 =

دکمه بازگشت به بالا