فرهنگ و هنر

جهانگیر نظام العلما درگذشت / استادی که رایگان تدریس می‌کرد- اخبار موسیقی و تجسمی – اخبار فرهنگی تیتروز

جهانگیر نظام العلما درگذشت / استادی که رایگان تدریس می‌کرد- اخبار موسیقی و تجسمی – اخبار فرهنگی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فرهنگی و هنری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تیتروز، نظام العلما متولد ۲۴ اسفند ۱۳۱۳ است که از کودکی خوشنویسی را دنبال کرد و بعد در هنرستان کمال الملک خوشنویسی را فرا گرفت.

نظام العلما چند دهه در عرصه خوشنویسی فعالیت کرد و ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ دار فانی را وداع گفت.
درگذشت این هنرمند را به خانواده گرامی اش و دوستداران هنر تسلیت می گوییم.

نظام‌العلما در سال ۱۳۹۳ و در یک مصاحبه گفته بود: «من اصلا به پیری فکر نمی‌کنم. با اینکه خودم متولد ۱۳۱۳ هستم و ۸۰ سال عمر دارم، ولی چون هم کوهنوردم، هم اسکی باز و هم شناگر، حس پیری به من دست نمی‌دهد. تمام قله‌های ایران را رفته‌ام و هفته‌ای سه روز ۵۰۰ متر شنا می‌کنم و هفته‌ای یک روز هم کوهنوردی. گاهی یک نصف شب از خواب بیدار می‌شوم دور خانه راه می‌روم چون یادم می‌افتد ورزش روزانه‌ام را انجام نداده‌ام با این هنر اصیل که بلدم احساس سبکی دارم. می‌دانید پدر بزرگم معلم خط ناصرالدین شاه بوده؟ هنر خط در خانواده ما ارثی است و من از ۷ سالگی احساس خوشنویسی داشتم و کار می‌کردم تا به امروز. هنوز هم ادامه می‌دهم و هر کسی بخواهد دکترای خوشنویسی بگیرد، حداقل یک امضایش از من است.

نظام‌العلما سال‌ها به رایگان، شاگردانش را آموزش داد.

انتهای پیام/

این مقاله با عنوان “جهانگیر نظام العلما درگذشت / استادی که رایگان تدریس می‌کرد- اخبار موسیقی و تجسمی – اخبار فرهنگی تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا