بین المللی

آمار تلفات سیل آمریکا به 29 نفر رسید؛ بایدن بحران اقلیمی را مقصر دانست

آمار تلفات سیل آمریکا به ۲۹ نفر رسید؛ بایدن بحران اقلیمی را مقصر دانست” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، با رسیدن شمار قربانیان سیل کم‌سابقه در شرق آمریکا به ۲۹ نفر، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا درخصوص بحران اقلیمی هشدار داد.

به نوشته وبگاه شبکه «اسکای نیوز»، طوفان بزرگ «آیدا» که از چند روز پیش وارد جو آمریکا شده است، به‌راه افتادن سیلاب گسترده در نیویورک، نیوجرسی و پنسیلوانیا را در پی داشت.

اخرین گزارش‌ها حاکی از این است که این سیلاب کم‌سابقه به کشته شدن بیست و نه شهروند آمریکایی از جمله یک کودک دو ساله منجر شده است.

در حال حاضر در نیویورک و نیوجرسی وضعیت اضطراری اعلام شده و جاری شدن سیل موجب آب‌گرفتگی و تعطیلی متروی نیویورک شده است.

شب گذشته، نیویورک رکورد بی سابقه بارش هشتاد میلیمتری باران ظرف یک ساعت را ثبت کرد. رکورد قبلی آن یک ماه قبل و با ۴۹ میلیمتر بارش ثبت شده بود.

ایدا به‌عنوان پنجمین طوفان بزرگ آمریکا، از روز یکشنبه وارد ایالت لوئیزیانا شد که رانش زمین و وزش بادهایی با سرعت بیش از دویست کیلومتر بر ساعت را به همراه داشت.

در پی هرج و مرج در شهر نئواورلئان به دنبال وقوع طوفان سهمگین آیدا و قطع کلی برق در این شهر بزرگ، نیروهای پلیس این شهر گروهی از افسران مبارزه با غارتگری را در سطح شهر مستقر کرده است و با گارد ملی لوئیزیانا در این خصوص همکاری می‌کند.

شدت طوفان آیدا طی روزهای اخیر به اندازه‌ای بالا بوده است که روز دوشنبه، بیش از یک میلیون خانه در سراسر لوئیزیانا و می‌سی‌سی‌پی بدون برق بود و از میان ۱۴۴ هزار خانه در منطقه «بیگ ایزی» نیز با مشکل قطعی برق مواجه شده بود و آن طور که برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد، این قطعی برق احتمالا سه هفته ادامه خواهد داشت.

بایدن در نشست خبری پنجشنبه شب گفت: «طوفان ایدا طی روزهای گذشته و آتش‌سوزی‌های گسترده در غرب و سیل بی‌سابقه در نیویورک و نیوجرسی، به ما یاد آور می‌شوند که این طوفان‌های شدید و بحران اقلیمی اینجا هستند».

رئیس جمهور آمریکا افزود: «ما باید آمادگی بهتری داشته باشیم. ما باید دست به اقدام بزنیم. مسئله مرگ و زندگی است و همه ما در آن مسئولیت داریم».

 


این نوشته با عنوان “آمار تلفات سیل آمریکا به ۲۹ نفر رسید؛ بایدن بحران اقلیمی را مقصر دانست” در وب سایت farsnews.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: farsnews.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا