فناوری

سنگ‌اندازی‌های آمازون به دلیل نداشتن توان رقابت است

سنگ‌اندازی‌های آمازون به دلیل نداشتن توان رقابت است” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، به‌تازگی دور جدید از رقابت بین اسپیس‌ایکس و آمازون در پروژه‌های فضایی آغاز شده است و همزمان با اجرای برنامه‌های متعدد جف بزوس، مدیرعامل آمازون از اسپیس‌ایکس و ناسا به اتهام عدم همکاری قانون‌مند با شرکت آمازون شکایت کرده است. در چنین شرایطی مدیران اسپیس‌ایکس مدعی شدند آمازون به دلیل ناتوانی در رقابت با سایر شرکت‌های شاغل در صنعت فضایی سنگ‌اندازی می‌کند.

این اولین بار نیست که آمازون اسپیس‌ایکس را به ارتباط غیرقانونی با ناسا متهم کرده و از این شرکت شکایت می‌کند. در گذشته شکایت آمازون از اسپیس‌ایکس موجب به تعویق افتادن اجرای برنامه اینترنت ماهواره‌ای شد و ممکن است دستگاه قضایی برای رسیدگی به شکایت جدید جف بزوس باز هم دستور توقف پروژه استارلینک را بدهد. جف بزوس بارها مدعی شده است که آمازون پیشنهاد منطقی‌تری از اسپیس‌ایکس برای پروژه سفر به ماه به ناسا ارائه داده بود. آمازون از رگولاتوری آمریکا خواسته‌ است هرچه زودتر پروژه استارلینک را متوقف کرده و در مورد جزئیات اینترنت ماهواره‌ای تحقیقات بیشتری انجام دهد.


بیشتر بخوانید:

جف بزوس از ناسا شکایت کرد


این شکایت در حالی به دادگاه تحویل داده شده است که اسپیس‌ایکس هرگونه تخلف در پروژه استارلینک را تکذیب و تمام صحبت‌های مطرح شده از سوی مدیران آمازون را واهی دانسته است. در حالی که شکایت آمازون درباره نوع واگذاری طرح سفر به ماه همچنان در حال رسیدگی است رگولاتور آمریکا اعلام کرد جف بزوس شکایت‌نامه جدیدی را درمورد سیستم موقعیت‌یابی تازه ماهواره‌های اسپیس‌ایکس به سازمان تنظیم مقرارت و هیئت‌های رسیدگی به تخلف در صنعت فضایی تسلیم کرد.

هنوز مشخص نیست دادگاه در دعوای بین ایلان ماسک و جف بزوس چه کسی را پیروز اعلام خواهد کرد ولی احتمالاً پروژه استارلینک به دلیل بررسی‌های تخصصی به تأخیر خواهد افتاد.

انتهای پیام/۴۱۴۴/پ

این محتوا با عنوان “سنگ‌اندازی‌های آمازون به دلیل نداشتن توان رقابت است” در وب سایت www.ana.press منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا