فناوری

چسب حساس به فشار برای تعیین اندازه کفش ساخته شد – تیتروز | خبر جدید

چسب حساس به فشار برای تعیین اندازه کفش ساخته شد – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

دکتر سرور بهبهانی استادیار مهندسی پزشکی-بیوالکتریک و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب در خصوص اختراع ثبت شده خود با عنوان «چسب حساس به فشار برای تعیین اندازه کفش» به خبرنگار مهر گفت: پا قلب دوم انسان است و انتخاب کفش مناسب همواره یکی از دغدغه های افراد در سنین مختلف به شمار می رود.

وی با بیان اینکه این چالش در مورد کودکان که امکان بیان نیازهای خود را به طور کامل ندارند دو چندان می شود، گفت: چسب یک بار مصرف طراحی شده شامل سنسوری است که با تحت فشار قرار گرفتن تغییر رنگ می دهد. اگر فرد چسب را در نواحی حساس پا که معمولا در تماس با کفش قرار می گیرد نصب کند و تنها چند قدم با کفش گام بردارد، تغییر رنگی در سنسورها ایجاد می شود که از روی این طیف رنگی ایجاد شده می توان میزان فشار وارده بر نواحی مختلف را سنجید.

بهبهانی خاطر نشان کرد: از آنجا که اطلاعات به دست آمده تنها شامل تغییررنگ است نیاز به تفسیر تخصصی ندارد و کاربران معمولی بدون نیاز به آموزش خاص و صرفا با مطالعه توضیحات مربوط به ارتباط رنگ ها و میزان فشار می توانند در مورد انتخاب کفش تصمصم گیری کنند.

وی در خصوص دیگر مزیت این چسب ها گفت: از سوی دیگر با توجه به اینکه فرم پای افراد با یکدیگر فرق می کند هر فرد می تواند متناسب با اطلاعاتی که از پای خود و نواحی حساس آن در کفش دارد محل قرار گرفتن چسب را تنظیم و به طور اختصاصی از آن استفاده کند.

استاد دانشگاه آزاد افزود: این محصول نمونه خارجی ندارد و برای اولین بار است که ثبت اختراع می شود.

این نوشته با عنوان “چسب حساس به فشار برای تعیین اندازه کفش ساخته شد – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا