استان ها

ثبت ۴ هزار و ۳۰۰ مقاله دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در سامانه علم‌سنجی

ثبت ۴ هزار و ۳۰۰ مقاله دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در سامانه علم‌سنجی” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

سعید خیاط‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در مشهد از راه‌اندازی سامانه علم‌سنجی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و اظهار کرد: این سامانه با هدف شناساندن برون‌دادهای علمی پژوهشی اعضای هیئت علمی ایجاد شده است.

وی افزود: در این سامانه اطلاعات علمی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی قابل مشاهده بوده و با توجه به رتبه‌بندی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کشور بر اساس شاخص‌های علمی پژوهشی، اکنون دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد رتبه سوم کشوری را داراست.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد گفت: تاکنون اعضای هیئت علمی این واحد دانشگاهی بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ مقاله معتبر بین‌المللی را در این سامانه ثبت کرده‌اند که بیش از ۵۲ هزار بار در منابع معتبر بر آنها استناد شده و ۲۵ درصد این مقالات در نشریات معتبر بین‌المللی Q۱ منتشر شده‌اند که ۵۰۰ مقاله از این تعداد با همکاری پژوهشگران خارج از کشور انجام شده است.

خیاط‌مقدم با تأکید بر اینکه اسامی تعدادی از همکاران هیئت علمی بین ۱۰ نفر سرآمدان علمی این سامانه دیده می‌شود، عنوان کرد: اکنون بیش از ۲۰۰ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد اطلاعات خود را در این سامانه وارد کرده‌اند؛ اما تعدادی از استادان هنوز در این سامانه ثبت اطلاعات نکرده‌اند.

وی یادآور شد: اداره کل خدمات پژوهشی در این راستا اقدام به تهیه فیلم‌های آموزشی کرده که با استقبال سازمان مرکزی مواجه شده و در سایت شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی نیز قرار گرفته است. از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد درخواست می‌کنیم که با مراجعه به آدرس‌های الکترونیکی زیر برای تکمیل و ثبت اطلاعات مربوطه در سامانه علم‌سنجی اقدام کنند.

سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد اسلامی : https://scimet.iau.ir/
سامانه ساجد جهت ورود اطلاعات سامانه علم سنجی: https://sajed.iau.ir
فیلم های آموزشی جهت تکمیل اطلاعات سامانه علم سنجی: https://centrallib.iau.ir/fa/regulation

انتهای پیام/۴۱۲۱/

این خبر با عنوان “ثبت ۴ هزار و ۳۰۰ مقاله دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در سامانه علم‌سنجی” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

دکمه بازگشت به بالا