حوادث

انتظارات آتش‌نشانی از مدیریت جدید شهری/ از کمبود نیروی انسانی تا سختی کار آتش‌نشانان

انتظارات آتش‌نشانی از مدیریت جدید شهری/ از کمبود نیروی انسانی تا سختی کار آتش‌نشانان” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع حوادث منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، انتظارات و درخواست‌های این سازمان از مدیریت شهری جدید را تشریح کرد.

مهدی داوری در گفت‌وگو با تیتروز، درباره انتظارات سازمان آتش نشانی تهران از مدیریت شهری جدید اظهار کرد: طبیعتاً آتش نشانی یکی از مهمترین زیر سازمان‌هایی است که شهرداری به آن نظارت دارد چرا که اقدامات مقابله با حوادث را در دستور کار خود دارد و به ایمنی ساختمان‌های شهر نظارت می‌کند.

وی ادامه داد: اقداماتی که آتش نشانی انجام می‌دهد مثل همیشه نیاز به حمایت‌های مدیریتی و مالی دارد که امیدواریم در این دوره نیز این حمایت‌ها صورت بگیرد تا بتوانیم با سرعت بیشتری به مسیری که در آن حضور داریم ادامه دهیم. 

داوری اظهار کرد: بحثی همچون توجه به تجهیزات سازمان آتش نشانی، به حمایت مدیریت شهری نیاز دارد.

وی با اشاره به خلاءهای قانونی موجود که اقدامات سازمان آتش نشانی تهران را تحت تاثیر قرار داده است گفت: این خلاءهای قانونی از رشد ایمنی در شهر جلوگیری کرده و هنوز سرعت مطلوب را ندارد. امیدواریم این اهتمام جدی مدیریت شهری وجود داشته باشد تا خلاءهای قانونی رفع شود. 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران تاکید کرد: کمبودهای دیگری نیز در سازمان وجود دارد که یکی از آن‌ها کمبود نیروی انسانی است. ما شاهد افزایش قابل توجه ایستگاه‌های آتش نشانی بودیم اما در نیروی انسانی این افزایش را نداشتیم؛ البته کمبود نیروی انسانی به این معنی نیست که با تعداد نیروی انسانی موجود پاسخگوی حوادث نیستیم چرا که آتش‌نشانان از جان و دل برای کار تلاش می‌کنند اما نیاز هست که نیروی انسانی آتش‌نشانی تقویت شود.

وی با اشاره به مباحث معیشتی آتش نشانان اظهار کرد: نیاز است که معیشت آتش نشانان بیشتر مورد توجه مدیران شهری قرار گیرد و موضوعاتی مثل مسکن را مدنظر قرار دهند. همچنین امیدواریم موضوع همسان سازی سختی کار آتش نشانان تهران با آتش نشانانی که تحت پوشش تامین اجتماعی هستند نیز رسیدگی شود. این طرح در مجلس در نوبت رسیدگی است که امیدواریم سریع‌تر به نتیجه برسد. 

انتهای پیام

این مقاله با عنوان “انتظارات آتش‌نشانی از مدیریت جدید شهری/ از کمبود نیروی انسانی تا سختی کار آتش‌نشانان” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − دو =

دکمه بازگشت به بالا