بین المللی

ثبت رکورد جدید در کاهش محبوبیت بایدن

ثبت رکورد جدید در کاهش محبوبیت بایدن” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

بر اساس یک نظرسنجی جدید محبوبیت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در پی مناقشه مربوط به خروج از افغانستان کاهشی بی سابقه را تجربه کرده است.

به گزارش تیتروز، به نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اساس این نظرسنجی با این حال همه آمریکایی ها معتقد نیستند که مسئولیت وضعیت ایجاد شده در افغانستان صرفا به دوش جو بایدن رئیس جمهور این کشور است.

طبق این نظرسنجی انجام شده از سوی Marist National Poll /NPR /PBS Newshour محبوبیت جو بایدن نیز به ۴۳ درصد رسیده که پایین ترین سطح محوبیت ثبت شده برای او در نظرسنجی از زمان رسیدن او به ریاست جمهوری است. طبق این نظرسنجی اکثریت آمریکایی ها با نحوه مدیریت بایدن بر سیاست خارجی مخالفت کرده اند و بخش بزرگی از پاسخگویان نیز “شکست” را در توصیف نقش آمریکا در افغانستان برگزیدند.

این نظرسنجی نشان داد که حدود ۵۶ درصد آمریکایی‌ها با مدیریت جو بایدن بر سیاست خارجی مخالفت کرده اند. بر اساس داده‌های منتشر شده از سوی Marist Poll  حدود ۶۱ درصد از پاسخگویان با نحوه خروج سربازان آمریکایی از افغانستان مخالفت کرده‌اند. هر چند آمریکایی‌ها نسبت به اینکه در افغانستان باید چه اتفاقی می افتاد اطمینان نداشته اند، طبق این نظرسنجی اکثریتی عمده معادل حدود ۷۱ درصد می گویند که آمریکا در نقشش در افغانستان شکست خورد.

این ۷۱ درصد شامل ۷۳ درصد پاسخگویان جمهوریخواه و همچنین ۶۶ درصد پاسخگویان دموکرات است؛ این نشان دهنده یک مخالفت عمده در میان هم حزبی های بایدن است.این بخش همچنین شامل حدود ۷۵ درصد پاسخگوین با گرایش مستقل است.

۶۱ درصد آمریکایی ها معتقدند افغانستان “باید آینده اش را بدون مداخله آمریکا تعیین کند” در حالی که ۲۹ درصد از پاسخگویان گفتند این “وظیفه” آمریکا است که همچنان در امور مربوط به این کشور جنگزده دخیل باشد.

همچنین در این نظرسنجی سوال شد که چطور آمریکا باید وضعیت افغانستان را مدیریت می کرد. ۳۷ درصد گفتند همه سربازان آمریکایی باید از این کشور خارج می شدند در حالی که ۳۸ درصد گفتند تعدادی از سربازان باید باقی می ماندند. درصد کمی معادل ۱۰ درصد گفتند که هیچ سرباز آمریکایی نباید از افغانستان خارج می شد و پنج درصد هم حتی از اعزام سربازان بیشتر به افغانستان حمایت کردند.

بر اساس این نظرسنجی آمریکایی ها فکر نمی کنند که مسئولیت وضعیت افغانستان صرفا به دوش بایدن نیست. ۳۶ درصد جورج دبلیو بوش را به عنوان مسئول ترین فرد در “شکست” ماموریت نظامی آمریکا در افغانستان انتخاب کردند در حالی که۲۱ درصد جو بایدن را انتخاب کرده و ۱۵ درصد نیز باراک اوباما و ۱۲ درصد هم دونالد ترامپ را به عنوان مسئول اصلی این شکست انتخاب کردند.

انتهای پیام

این نوشته با عنوان “ثبت رکورد جدید در کاهش محبوبیت بایدن” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

دکمه بازگشت به بالا