بین المللی

پیام تبریک وزیر خارجه مجارستان به امیرعبداللهیان

پیام تبریک وزیر خارجه مجارستان به امیرعبداللهیان” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «پیتر سیارتو» وزیر امور خارجه و تجارت مجارستان در پیامی خطاب به حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، اخذ رای اعتماد و آغاز به کار وی را تبریک گفت.

وزیر امور خارجه و تجارت مجارستان ابراز اطمینان کرد با کمک امیرعبداللهیان همکاری های سودمند متقابل بین دو کشور در حوزه های  انرژی، تجارت، فرهنگ و آموزش بیش از پیش تقویت شود. 

«پیتر سیارتو» در پایان پیام خود برای وزیر امور خارجه کشورمان در انجام وظیفه مهمی که عهده دار شده است، آرزوی موفقیت کرد.

طی دو روز گذشته از این نیز وزرای خارجه ژاپن، ایتالیا و … در پیام های جداگانه خطاب به همتای ایرانی بر تقویت روابط دوجانبه با ایران تأکید کردند. در روزهای گذشته نیز وزرای خارجه کشورهای مختلف با ارسال پیام یا در گفتگوی‌ تلفنی به وزیر امور خارجه جدید جمهوری اسلامس ایران تبریک گفتند. 

به گزارش فارس، وانگ یی وزیر خارجه چین نیز امروز (جمعه) در گفتگوی تلفنی با امیرعبداللهیان از ارسال حجم بالای واکسن سینوفارم در سپتامبر و در روزهای آینده به ایران خبر داد. (اینجا بخوانید)

انتهای پیام/


این خبر با عنوان “پیام تبریک وزیر خارجه مجارستان به امیرعبداللهیان” در وب سایت farsnews.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: farsnews.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا