فناوری

غضروف بینی آرتروز زانو را درمان کرد – تیتروز | خبر جدید

غضروف بینی آرتروز زانو را درمان کرد – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از تلگراف، طبق تحقیقی جدید می‌توان غضروف بینی را برای درمان آرتروز زانو و از بین بردن درد استفاده کرد.

محققان دانشگاه بازل در سوئیس غضروفی از بینی فرد مبتلا به آرتروز را جدا و در آزمایشگاه آن را کشت کردند تا شکل یک لایه شبیه پنکیک شود. چنین لایه‌ای را می‌توان در زانوی فرد به کار برد.

این روش نخست روی موش‌ها و گوسفند آزمایش شد و بسیار موفقیت‌آمیز بود.

پس از آن روش مذکور روی یک مرد جوان ۳۴ ساله و یک زن ۳۶ ساله نیز آزمایش شد. هر دوی آنها دچار آرتروز زانوی شدید بودند.

در پاهای این دو نفر استخوان‌های ناهماهنگ وجود داشت که فشار بیشتری به غضروف‌های زانو وارد می‌کرد. در نتیجه غضروف زانو زودتر از حد نرمال فرسوده و به آرتروز منجر می‌شدند.

تنها درمان در این وضعیت داروهای ضد التهاب و جایگزین کردن زانو است.

به هرحال غضروف‌های جدید در بدن دو بیمار مذکور قرار گرفت و استخوان‌های ناهماهنگ در یک عمل جراحی اصلاح شد.

یک سال بعد این غضروف همچنان سالم بود و بیماران از کاهش درد خبر دادند. همچنین به گفته آنان این عملیات هیچ عوارض جانبی شدید نداشت.

این خبر با عنوان “غضروف بینی آرتروز زانو را درمان کرد – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

دکمه بازگشت به بالا