بانوان

استقبال پرشور از بانوی طلایی خوزستان در پارالمپیک توکیو

استقبال پرشور از بانوی طلایی خوزستان در پارالمپیک توکیو” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بانوان منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

تیتروز/خوزستان بانوی خوزستانی پس از کسب مدال طلای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو در رشته پرتاب نیزه در فرودگاه اهواز مورد استقبال مسئولان استانی و مردم قرار گرفت.

مراسم استقبال از هاشمیه متقیان‌معاوی تنها بانوی کاروان پارا دو و میدانی ایران در پارالمپیک توکیو، امروز (جمعه) با حضور مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان، مجتبی یوسفی نماینده اهواز، معاون توسعه ورزش و معاون بانوان اداره‌کل ورزش و مدیرعامل باشگاه ملی‌حفاری در فرودگاه اهواز برگزار شد. سیدمحسن موسوی‌زاده عضو شورای شهر اهواز و امینی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری اهواز نیز در این مراسم حضور داشتند.

به گزارش تیتروز، در این مراسم، هاشمیه متقیان‌معاوی صاحب مدال طلای پارالمپیک ۲۰۲۰ و زهرا کرم‌زاده مربی او با استقبال پرشور مردم و مسئولان وارد سالن فرودگاه اهواز شدند و با اهدای گل و حلقه گل، مورد استقبال قرار گرفتند.

متقیان‌معاوی چند روز پیش در پرتاب نیزه کلاس ادغامی F۵۵ و F۵۶ با ثبت رکورد ۲۴ متر و ۵۰ سانتی متر به نشان طلا در بخش بانوان رسید و رکورد جهان در این رشته را نیز ارتقا بخشید. او تنها بانوی کاروان دو و میدانی ایران است که موفق شد اولین مدال طلای تاریخ ورزش بانوان ایران در این رشته در پارالمپیک را نیز به دست آورد.

این ورزشکار که کارنامه درخشانی دارد، پیش از این نیز برای ۲ بار سهمیه پارالمپیک را کسب کرده‌ بود. همچنین به ۲ مدال نقره پرتاب دیسک و نیزه بازی‌های پاراآسیایی، ۲ مدال طلای دیسک و نیزه مسابقات آسیایی امارات، مدال نقره پرتاب نیزه ۲۰۱۷ جهان، مدال طلای پرتاب دیسک و نقره پرتاب نیزه پاراآسیایی جاکارتا و مدال نقره پرتاب نیزه ۲۰۱۹ جهان دست پیدا کرده بود.

مجتبی یوسفی، نماینده اهواز در گفت‌وگو با هاشمیه متقیان معاوی، گفت: به برکت عزت‌آفرینی شما قول یک زمین چمن مصنوعی در ملاشیه را به شما می‌دهم. من قولی نمی‌دهم که عملی نشود.

همچنین ابراهیم نصیری معاون توسعه ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان با تبریک این مدال‌آوری در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: مدال خانم متقیان معاوی توانست بارقه‌هایی از توانمندی و شایستگی‌های دختران خوزستان را به نمایش بگذارد. پیش از این‌که ورزشکاران پارالمپیکی و المپیکی خوزستان راهی این رقابت‌ها شوند، مبلع ۳۰ میلیون تومان در مراسم بدرقه به این عزیزان تقدیم کردیم و بعد از آن هم در جلسه‌ای که مجددا با این ورزشکاران داشتیم، مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان قول جایزه به آن‌ها در صورت مدال‌آوری داد که امیدواریم در اسرع وقت نیز جایزه خانم متقیان‌معاوی و آقای پاپی را تقدیم کنیم. البته هنوز کار ورزشکاران ما در پارالمپیک توکیو تمام نشده است.

به گزارش تیتروز، امان‌الله پاپی، دیگر ورزشکار خوزستان عضو تیم‌ملی پارا دو و میدانی که در پرتاب نیزه پارالمپیک توکیو موفق به کسب نشان نقره شد، روز چهارشنبه وارد خوزستان شد که در شهر اندیمشک مورد استقبال مسئولان این شهر قرار گرفت.

انتهای پیام

این مقاله با عنوان “استقبال پرشور از بانوی طلایی خوزستان در پارالمپیک توکیو” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − دو =

دکمه بازگشت به بالا