اقتصادی

جنرال موتورز به دلیل کمبود تراشه، تولید خود را در آمریکای شمالی کاهش می‌دهد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تیتروز

جنرال موتورز به دلیل کمبود تراشه، تولید خود را در آمریکای شمالی کاهش می‌دهد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری تیتروز به نقل از رویترز، شرکت جنرال موتورز آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که تولید خودرو را در اکثر کارخانه های مونتاژ خود در آمریکای شمالی طی ماه جاری میلادی به دلیل کمبود تراشه کاهش خواهد داد.

این شرکت که بزرگترین خودروساز آمریکایی محسوب می شود، هفته آینده تولید خود را در کارخانه فورت وین در ایندیانا و کارخانه سیلائو در مکزیک که هر دو وانت تولید می کنند، متوقف می کند.

بر اساس این گزارش، شرکت جنرال موتورز در مجموع طی ماه سپتامبر تولید هشت کارخانه مونتاژ آمریکای شمالی را کاهش می‌دهد.

کمبود تراشه در صنعت خودروسازی باعث کاهش گسترده تولید خودروسازان در سراسر جهان شده است و مقامات این صنعت می گویند که این مشکل بدتر نیز خواهد شد.

در معاملات پایانی روز پنج شنبه سهام جنرال موتورز عمدتاً بدون تغییر بود.

اوایل هفته جاری میلادی، شرکت فورد موتور اعلام کرد که تولید وانت را هفته آینده به دلیل کمبود تراشه کاهش خواهد داد و گفت که فروش این شرکت در آمریکا طی ماه اوت به دلیل کمبود تراشه ۳۳ درصد کاهش یافته است.

شرکت تویوتا موتور نیز ماه گذشته اعلام کرد که تولید جهانی خود را طی ماه سپتامبر ۴۰ درصد نسبت به برنامه قبلی خود کاهش خواهد داد.

 جنرال موتورز از ششم سپتامبر به مدت دو هفته تولید خود را در کارخانه ونتزویل در ایالت میسوری که وانت های متوسط و ون های بزرگ می سازد، متوقف خواهد کرد.

انتهای پیام/

این نوشته با عنوان “جنرال موتورز به دلیل کمبود تراشه، تولید خود را در آمریکای شمالی کاهش می‌دهد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + ده =

دکمه بازگشت به بالا