فناوری

دود آتش حامل میکروب‌های بالقوه خطرناک در هواست

دود آتش حامل میکروب‌های بالقوه خطرناک در هواست” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، در حال حاضر نوعی عفونت قارچی نادر در سراسر غرب ایالات متحده در حال گسترش است. طی دو دهه اخیر، موارد در آریزونا و کالیفرنیا بیش از شش برابر افزایش یافته است. این بیماری که «تب دره»(Valley fever) نامیده می‌شود می‌تواند باعث سرفه، تب، درد قفسه سینه و حتی مرگ بیمار شود.

قارچ‌هایی که میکروبِ عامل به وجود آمدن این بیماری هستند را می‌توان در سراسر کالیفرنیا و صحرای جنوب غربی یافت. آتش‌نشانان به ویژه در برابر این قارچ‌ها آسیب‌پذیر هستند. در واقع به نظر می‌رسد آتش‌سوزی‌های شدید این قارچ‌ها را برمی انگیزد و آنها را به هوا پرتاب می‌کند. از آنجا امکان دارد که قارچ‌های مورد اشاره وارد ریه‌هایمان شوند و در آن عمیقاً نفوذ کنند.


بیشتر بخوانید:

اندازه‌گیری سطح دود آتش‌سوزی و کیفیت هوا با سیگنال‌های شبکه تلفن‌همراه

آتش‌سوزی؛ بحرانی جهانی که روزبه‌روز تشدید می‌شود/ تغییرات اقلیمی متهم ردیف اول

قحطی‌زدگی و گرسنگی حیوانات درپی آتش‌سوزی


افزایش درجه حرارت و بدتر شدن خشکسالی، منجر به طولانی تر و شدیدتر شدن دوره‌های آتش‌سوزی در سراسر غرب آمریکا شده است. دود ناشی از آتش به خودی خود می‌تواند افراد را بیمار کند و در ایجاد تقریباً هر چیزی از بیماری‌های قلبی گرفته تا بیماری‌های ریوی و اگزما ارتباط دارد. یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ نشان داد که دود آتش سوزی تنها در ایالات متحده باعث مرگ حدود ۱۷ هزار نفر در هر سال می‌شود، رقمی که تا ۲۱۰۰ می‌تواند دو برابر شود.

آتش‌سوزی‌های شدید را باید طوفان‌های گرم و پرانرژی قلمداد کرد که دود را تا سطح استراتوسفر می‌فرستند(یعنی در فاصله ۱۴ تا ۶۴ کیلومتری از سطح زمین). از آنجا دود درست مانند خاکستر آتشفشانی می‌تواند در سراسر جهان حرکت کند.

انتهای پیام/۴۱۶۰

این مطلب با عنوان “دود آتش حامل میکروب‌های بالقوه خطرناک در هواست” در وب سایت www.ana.press منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 9 =

دکمه بازگشت به بالا