بین المللی

طالبان: مخالف دیدگاه غرب درباره زنان هستیم/خروج آمریکا از افغانستان پایان یک فصل بود

طالبان: مخالف دیدگاه غرب درباره زنان هستیم/خروج آمریکا از افغانستان پایان یک فصل بود” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

سخنگوی طالبان در مصاحبه‌ای ضمن تاکید مجدد بر این که طالبان مشکلی با تحصیل و کار زنان افغان ندارد، گفت که مخالف دیدگاه‌های غربی در این باره است.

به گزارش تیتروز، گروه طالبان بارها پس از تصرف افغانستان تأکید کرده علیرغم نگرانی‌های گسترده بین المللی” هیچ مشکلی در رابطه با حقوق زنان وجود نخواهد داشت”.

سهیل شاهین، سخنگوی این گروه در مصاحبه با “فاکس نیوز” گفت که او مخالف دیدگاه‌های غربی است که اصرار دارند زنان باید بدون حجاب آموزش ببینند.

شاهین افزود: “تفاوت فرهنگی وجود دارد. فرهنگ ما می‌گوید که آنها می‌توانند با حجاب آموزش ببینند و می‌توانند با حجاب کار کنند.”

وی عنوان داشت: “ما قصد تغییر فرهنگ خود را نداریم و شما نیز نباید فرهنگ خود را تغییر دهید.”

شاهین در پاسخ به سوالی در مورد روابط آینده با ایالات متحده گفت که تمرکز باید بر نحوه همکاری مثبت و سازنده باشد که به نفع هر دو طرف است.

سخنگوی طالبان خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان را “پایان یک فصل در تاریخ این کشور” توصیف کرد.

وی افزود: “از نظر ما، این یک اشغالگری بود که ما با مقاومت به آن پایان دادیم  و اکنون این موضوع جزوی از گذشته است و ما باید بر آینده تمرکز کنیم.”

اظهارات شاهین در حالی منتشر شده که گزارش‌هایی مبنی بر اعلام دولت موقت جدید در کابل منتشر شده و منابع می‌کویند ملا عبدالغنی برادر ، بنیانگذار طالبان ، رئیس آن خواهد بود.

انتهای پیام

این محتوا با عنوان “طالبان: مخالف دیدگاه غرب درباره زنان هستیم/خروج آمریکا از افغانستان پایان یک فصل بود” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

دکمه بازگشت به بالا