اقتصادی

ویدئو / سهم تجدیدپذیرها در تولید انرژی؛ افزایش در جهان، کاهش در ایران

ویدئو / سهم تجدیدپذیرها در تولید انرژی؛ افزایش در جهان، کاهش در ایران” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

ویدئو / سهم تجدیدپذیرها در تولید انرژی؛ افزایش در جهان، کاهش در ایران

حدود یک‌دهم الکتریسیتۀ تولیدشده در جهان از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر خورشیدی و بادی تأمین می‌شود. در اروپا اما وضع بهتر است؛ ۲۰ درصد از کل انرژی اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰ از راه‌های خورشیدی و بادی تولید شده و برای نخستین‌بار، مقدار الکتریسیتۀ تولیدشده از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر، از الکتریسیتۀ تولیدشده با سوخت‌های فسیلی فراتر رفت.میزان استفاده از زغال سنگ در اتحادیه اروپا طی پنج سال گذشته به نصف رسیده و آزادسازی گازهای گلخانه‌ای به جو زمین توسط اعضای این اتحادیه، حدود هفت درصد کمتر شده و در بین کشورهای «گروه ۲۰» نیز چین تنها کشوری است که در سال ۲۰۲۰ میزان استفاده از زغال سنگ را افزایش داد.

مترجم: محمدرضا قاسمی / تدوینگر: امید ابراهیمی / گوینده: آرام توکلی

این مطلب با عنوان “ویدئو / سهم تجدیدپذیرها در تولید انرژی؛ افزایش در جهان، کاهش در ایران” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 1 =

دکمه بازگشت به بالا