فناوری

دارندگان پروانه ارتباطی ملزم به رعایت چه اصول ایمنی هستند؟

دارندگان پروانه ارتباطی ملزم به رعایت چه اصول ایمنی هستند؟” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، رعایت اصول ایمنی در شبکه‌های ارتباطی از اهمیت بالای برخوردار است و اگر اپراتورها قوانین امنیتی را رعایت نکنند دستگاه‌های نظارتی امکان جریمه و حتی توقیف پروانه فعالیت آن‌ها را دارند.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی طرح «الزام دارندگان پروانه به رعایت اصول امنیتی و ایمنی» را در جلسه ۱۶۷ کمیسیون تنظیم مقررات تصویب و در ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ به دستگاه‌های مختلف ابلاغ کرد. بر اساس این مصوبه دارندگان پروانه موظف به رعایت ضوابط و مقررات ابلاغی سازمان تنظیم مقررات در خصوص موضوعات حفاظتی از جمله ضوابط حفاظت پرسنل، حفاظت فیزیکی و حفاظت اسناد اعم از کاغذی و دیجیتال(اسناد حاکمیتی) هستند. انتصاب در مشاغل حساس باید پس از اخذ نظر مثبت مراجع ذیصلاح صورت پذیرد. بدیهی است فهرست مشاغل مذکور بعد از اخذ ساختار سازمانی و شرح وظایف مقرر از دارنده پروانه توسط سازمان تنظیم مقررات به دارنده پروانه ابلاغ خواهد شد. مشاغل حساس اپراتورها با هماهنگی ایشان تهیه و پس از تأیید مراجع ذیصلاح ابلاغ خواهد شد. دارنده پروانه باید با تشخیص و اعلام رگولاتور نسبت به ایجاد حراست یا تشکیلات همتراز به هزینه خود حداکثر ظرف مدت دو ماه از ابلاغ موضوع اقدام کند.

انتهای پیام/۴۱۴۴/

این خبر با عنوان “دارندگان پروانه ارتباطی ملزم به رعایت چه اصول ایمنی هستند؟” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا