اقتصادی

قیمت جهانی طلا امروز 1400/06/13| ضعف اقتصاد آمریکا طلا را گران کرد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تیتروز

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۶/۱۳| ضعف اقتصاد آمریکا طلا را گران کرد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری تیتروز به نقل از رویترز، در حالی که رشد ضعیف فرصت های شغلی در آمریکا سبب تضعیف دلار شده و تردیدهایی در مورد انقباضی شدن سیاست پولی این کشور ایجاد کرده است، قیمت طلا روز جمعه شاهد رشد یک درصدی بود و به بالاترین رقم ۲ ماه و نیم گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با یک درصد افزایش به ۱۸۲۷ دلار و ۷۴ سنت رسید. دیروز قیمت طلا به بالاترین رقم از اواسط ماه ژوئن یعنی ۱۸۳۳ دلار و ۸۰ سنت رسیده بود. بدین ترتیب فلز زرد چهارمین رشد هفتگی متوالی خود را تجربه کرد. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی روز جمعه برای تحویل در ماه دسامبر نیز با ۱.۲۳ درصد افزایش به ۱۸۳۳ دلار و ۷۰ سنت رسید.

همزمان با رشد تعداد مبتلایان به ویروس کرونا تعداد فرصت های شغلی ایجاد شده در آمریکا طی ماه آگوست بسیار کمتر از حد انتظار بوده است.

شاخص ارزش دلار پس از انتشار این گزارش شاهد کاهش بود و موجب افزایش جذابیت طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

اوله هانسن، تحلیلگر ساکسو بانک در این باره گفت: «گزارش ضعیف از بازار کار آمریکا با استقبال بازار طلا مواجه شد.» وی افزود: «اما حقیقت این است که طلا نتوانسته سطح مقاومت فنی ۱۸۳۵ دلار را در هم بشکند.»

جرومی پاول رئیس فدرال رزرو دو هفته قبل گفته بود اگر رشد فرصت های شغلی تداوم یابد، فدرال رزرو ممکن است امسال شروع به کاهش خرید اوراق قرضه کند، اما در مورد افزایش نرخ بهره محتاطانه عمل خواهد کرد.

بر خلاف انتظار تحلیلگران، بخش غیرکشاورزی آمریکا در ماه اوت تنها ۲۳۵ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرد. پیشتر اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز پیش بینی ۷۲۸ هزار فرصت شغلی را داشتند.

انتهای پیام/

این خبر با عنوان “قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۶/۱۳| ضعف اقتصاد آمریکا طلا را گران کرد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا